İzmir’de kayyum eylemine polis saldırısı: HDP milletvekili Serpil Kemalbay tekmelendi!

Diyarbakır, Van ve Mardin'de HDP'nin seçilmiş belediye başkanlarına yönelik kayyum darbesine tepkiler devam ediyor. Polis, İzmir'de kayyumları

Diyarbakır, Van ve Mardin'de HDP'nin seçilmiş belediye başkanlarına yönelik kayyum darbesine tepkiler devam ediyor. Polis, İzmir'de kayyumları protesto eden ve aralarında HDP milletvekilllerinin olduğunu gruba çok sert müdahalede bulundu. HDP Milletvekili Serpil Kemalbay polis tarafından tekmelendi.

Kayyum atamalarına karşı Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bir araya gelen HDP milletvekilleri ve üyelerine polis çok sert müdahale etti. Polis, HDP İzmir Milletvekilleri Serpil Kemalbay, Hasan Özgüneş ve Murat Çepni’yi abluka altına alarak açıklama yapmasına izin verdi.

Ancak vekiller, kitlenin uzaklaştırılarak çember içinde açıklama yapmayı kabul etmeyince arbede çıktı. Polis basının çekim yapmasına engel olarak “Yayınladığınızı görürsem hakkınızda yasal işlem başlatırım” dedi. Yerlerde sürüklenerek 4 kişi gözaltına alınırken HDP Milletvekili Serpil Kemalbay da polis tarafından tekmelendi.

Darp edilerek gözaltına alınanların isimleri şöyle: Oktay İnce, Hacay Yılmaz, Ahmet Tuğaç, Halil Benli. HDP’li vekiller açıklama yapmak üzere İzmir İHD binasına geçti.

Politika