İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: Kamu malına kendi malı gibi çökmüşler

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: Kamu malına kendi malı gibi çökmüşler

Kocaeli İzmit Belediye Başkanı CHP'li Fatma Kaplan Hürriyet, Cumhuriyet Parkı Yenileme Projesiyle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Hürriyet, AKP’li yetkililerin tüm kurumları, kanunları silah olarak kullandığını ifade ederek, “Mertçe bir savaş yürütmüyorlar. Kamu malına, kendi malları gibi çökmüşler” dedi.

Sözcü'de yer alan habere göre, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Cumhuriyet Parkı Yenileme Projesiyle ilgili basın toplantısı düzenledi. AKP'lilerin mertçe bir savaş yürütmediğini ifade eden Hürriyet, “Sosyal tesislerimiz birilerini rahatsız ediyor ve nasıl engel olacaklarını düşünüyorlar. Bu mertçe değil. Mertçe bir savaş yürütmüyorlar. Kanunları, bütün kurumları silah olarak kullanarak ve kamu malına çökerek yapıyorlar. O zaman üç kuruşa işletmeye verdikleri bazı yerleri bugün hala geri alamıyoruz” dedi.

Hürriyet şunları söyledi:

Resmen kamu malına çökülmüş durumda. Mahkemeyle uğraşıyoruz, kurumlarla uğraşıyoruz. Kurumların kapısında yatıyoruz. Bakanlıkların kapısında yatıyoruz. Resmen kamu malını baba malı gibi yapmışlar. Birileri keyfi şekilde kullanıyor. İşte bizim mücadelemiz bu. Biz başkanlar geçiciyiz. Bu mal, bu imkânlar halkındır. Halkın buralardan tereddütsüz bir şekilde kamu güveni içerisinde, belediye güvencesi içerisinde uygun ve kaliteli hizmeti almak istemesi en doğal hakkıdır. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika