Jandarma komutanından alkışlanacak hareket

Jandarma komutanı, halkın galeyana gelmemesi ve provokasyona geçit verilmemesi için ‘kundakçı avına’ çıkanları toplayarak bilgilendirmede bulundu.

Yangın bölgelerinde kundaklama iddiaları sonrası birkaç yerde linç girişiminde bulunuldu. Bunun üzerine bir jandarma komutanı, halkın galeyana gelmemesi ve provokasyona geçit verilmemesi için ‘kundakçı avına’ çıkanları toplayarak bilgilendirmede bulundu.

WhatsApp gruplarında bilinçli provokasyon yapıldığını söyleyen komutan, „Üye olduğunuz WhatsApp grupları takip ediliyor. Bunların hepsinden silin ve bu tür haberlere inanmayın. Gerçekten şüpheli bir durum olduğu zaman 112’ye bildirin, bize yönlendiriyorlar. Sizlerin böyle yollara düşmesini gerektirecek bir şey yok. Her gün bir sürü molotof kokteyli atılıyor deniliyor, öyle bir şey yok. Yakalanan arkadaşlarımız da suçsuz oldukları için serbest bırakıldı. Sizlerin yaptığı bu hareketler bizim zamanımızı alıyor. Üniformalarımız terden kir tuttu. Çarşamba günü başladı yangınlar, daha evimize gidemedik. Bu bizim görevimiz, biz gerekirse hiç gitmeyeceğiz. Sizleri birbirinize kırdırmak istiyorlar. Böyle bir şey yok arkadaşlar. Bu kadar terörist olmasına imkân yok burada“ ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem