Jason Statham film çekimi için Antalya'da

Jason Statham film çekimi için Antalya'da

Antalya'da çekilen Hollywood filminin başrolü, Jason Statham oldu.

Antalya'da çekimleri yapılan, yönetmen Guy Ritchie imzalı, başrollerinde Jason Statham ve Aubrey Plaza'nın yer aldığı 'Operation Fortune (Servet Operasyonu)' filminin ilk fragmanı yayınlandı. Fragmanda, Antalya'da çekilen sahnelerden bazıları da yer aldı. Hollywood yapımı filmin 21 Ocak 2022'de vizyona gireceği açıklandı.

Dünyaca ünlü yönetmen Guy Ritchie ve İngiliz aktör Jason Statham'ın bir araya geldiği 'Operation Fortune' filminin çekimlerine, 21 Ocak'ta başlandı. 1,8 milyar liraya inşa edilen ve dev film platosuna dönüştürülen Expo alanında başlayan çekimler, tarihi semt Kaleiçi ile Cumhuriyet Meydanı'nda devam etti. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da film setine sürpriz ziyaretinde, Jason Statham'ın yanı sıra yönetmen Guy Ritchie ve film ekibi ile bir araya geldi. 

Antalya'da 2 ay çekim

Film çekimleri için yaklaşık 2 ay Antalya'da bulunan ve Serik'e bağlı Belek turizm merkezindeki 5 yıldızlı Regnum Carya Otel'in kurşun geçirmez villasında konaklayan dünyaca ünlü aktör Jason Statham, kendisine ait sahnelerin tamamlanmasının ardından 11 Mart'ta Antalya'dan ayrıldı. Filmin yönetmeni Guy Ritchie ve film ekibi de Statham'ın ardından çekimleri tamamlayıp ABD'ye döndü. Guy Ritchie ise ekim ayında ikinci kez Türkiye'ye gelip, ailesiyle kısa süre Antalya'da konakladı.

Diğer yandan daha önce 'Five Eyes' olarak bilinen filmin ismi, geçen aylarda 'Operation Fortune' olarak değişikliğe uğradı.

Oyuncu kadrosunda Jason Statham'ın yanı sıra Hugh Grant, Aubrey Plaza, Josh Hartnett, Cary Elwes ve Bugzy Malone gibi yıldızların yer aldığı film, 21 Ocak 2022'de seyirci karşısına çıkacak.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat