Kadın Oyunları Festivalinde bir dünya prömiyeri

Kadın Oyunları Festivalinde bir dünya prömiyeri

Usta oyuncu Lale Mansur ile genç ve başarılı oyuncu Gizem Aldemir'in rol aldığı, “Acı Kaybımız” adlı tiyatro oyunu 19 Şubat günü Ankara'da ilk defa seyircisi ile buluşuyor.

Proje No2’nin yapımı ile festivale özel olarak sahneye taşınan oyun, kendi hayatlarında bile “figüran” olan ve birbirinden çok farklı yaşamlara sahip iki kadının, benzer hikayesini anlatıyor. Kara Komedi tarzındaki oyun, şaşırtıcı, mizah dolu sahneleri ile güncel ve eğlenceli bir şekilde sahnelenecek…

Oyunda farklı sosyal sınıflarda yer alan kadınların yaşadığı baskı ve şiddet konu edinip, kadının hangi statüde olursa olsun erkek zorbalığına maruz kaldığı, eğlenceli ve ustaca bir yorumla vurgulanıyor.

Ödüllü yazar Yunus Emre Gümüş tarafından kaleme alınan “Acı Kaybımız”, Can Ali Çalışandemir rejisiyle 19 Şubat’ta “Kadın Oyunları Festivali” kapsamında Dünya Prömiyerini gerçekleştirerek, yine festival kapsamında 23 Şubat'ta Konyaaltı, 4 Mart'ta Bandırma ve 27 Mart'ta Ayvalık’ta seyirciyle buluşacak.

Festival dışında ise 2 Mart’ta Moda Sahnesi’nde İstanbul prömiyerini yapacak olan oyunun müzikleri Kemal Alpan, Sahne ve Video-Art tasarımı R. Onur Duru, Koreografisi Evrim Akyay, afiş tasarımı Atilla Karabay, Kreatif Direktörlüğü ise İlkay Yıldız’a ait.

Oyunda yer alan Video-Art görüntülerinde ise sürpriz bir isim izleyiciyle buluşacak.

'‘Acı Kaybımız” ile kadınlar muhteşem bir final yapacak!…

349637-739x1024.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat