Kadınlar Türkiye'nin her yanında Pınar için eylemde

Kadınlar Türkiye'nin her yanında Pınar için eylemde

Muğla’nın Ula ilçesinde Cemal Metin Avcı adlı erkek tarafından öldürülen Pınar Gültekin’in ardından kadınlar Türkiye'nin dört bir yanında eylem kararı aldı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun çağrısıyla bir araya gelecek olan kadınlar bugün saat 19.30’da Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda ve 20.00’de Kadıköy Eminönü iskelesinde, saat 19.00’da ise Ankara Kızılay’da, Çankaya Belediyesi önünde eylem yapacak.

Muğla’nın Ula ilçesinde, 5 gündür haber alınamayan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin ölü bulundu. Gültekin’i öldürdüğünü itiraf eden Cemal Metin Avcı gözaltına alındı. İddiaya göre Cemal Metin Avcı, boğarak öldürdüğü Pınar Gültekin’in cesedini bulunmaması için bir çöp varilinde yaktı ve üzerine beton dökerek toprağa gömdü.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun çağrısıyla bir araya gelecek olan kadınlar bugün İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Samsun, Alanya, Edirne ve Muğla'da eylem yapacak.

EYLEM YERLERİ VE SAATLERİ

İSTANBUL: 19.30 Beşiktaş - Barbados Meydanı, 20.00 Kadıköy - Eminönü İskelesi ANKARA: 19.00 Kızılay - Çankaya Belediyesi önü ADANA: 18.30 Atatürk Parkı İZMİR: 19.00 Alsancak - Erbil Süel önü SAMSUN: 19.30 Süleymaniye Geçidi (Çiftlik Ziraat Bankası karşısı) ALANYA: 19.30 Atatürk Anıtı önü EDİRNE: 19.00 Saraçlar Caddesi MUĞLA: 19.00 Sınırsızlık Meydanı

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem