Polisler açığa alındı ama Ahmet Hakan koruma telaşında!

Polisler açığa alındı ama Ahmet Hakan koruma telaşında!

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde Rana Batı'ya maske takmadığı için şiddet uygulayan polisler açığa alındı. Hürriyet Genel yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın ise olayla ilgili köşe yazısında kadının polise tekme attığı görüntüsünü paylaşması şaşırtmadı.

 

Kadıköy’de maskesini çenesine takan 20 yaşındaki Rana Batı ile denetim yapan iki polis arasında yaşanan arbede görüntüleri büyük tepki çekerken polisler açığa alındı.

Hürriyet Genel yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, konuyla ilgili bugünkü yazısında Rana Batı'nın ve polislerin 'yanlışlarını' yazdı. Hakan, "Görüntüleri izledim. Çıkardığım sonuçlar şunlardır" dedi ve şu tespitleri yaptı. - KADININ YANLIŞLARI: Maske takmayarak herkesin hayatını tehlikeye atması... Yanlış. Maske denetimi yapan polislerden kaçması... Yanlış. Polisler tarafından yakalandığında tekme atarak ve “Bırakın beni” diye bağırarak direnmesi... Yanlış. - POLİSİN YANLIŞLARI: Daha profesyonelce bir yaklaşım sergilememeleri... Yanlış. Zor kullanarak müdahaleden önce başka yöntemler denememeleri... Yanlış. Olayın psikolojik yönlerini hesaba katmamaları... Yanlış.

NEDEN O KARE?

Ancak Ahmet Hakan ortada durarak objektif bir yorun yaptığı izlenimi verirken köşesinde kullanmayı tercih ettiği görüntü ise dikkat çekti. Hakan, polis memurunun genç kadını sırtından kucaklayarak yere yatırdığı anların görüntüsünü kullanmazken, kadının polisin arkasına geçmiş bileğini bükmeye çalışırken elinden kurtulmak için ayağına tekme attığı anın görüntüsünü kullanmayı tercih etti.

RANA BATI HEDEF ALINDI

Kadıköy'de yaşanan olayın ardından sosyal medyadan #Polisiminyanindayim etiketi altında Rana Batı'yı hedef alan ve polisleri savunan bir kampanya başlatılmış ve bu etiketle genç kadının Ahmet Hakan'ın da köşesinde kullanmayı tercih ettiği kare binlerce kez paylaşılmıştı.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Kadın