Kadınlara 90 km sınırı getirmişti…Nevşin Mengü ve Metin Uca bombaladı!

Kadınlara 90 km sınırı getirmişti…Nevşin Mengü ve Metin Uca bombaladı!

Gazeteci Nevşin Mengü ve şovmen Metin Uca, 'Kadınların 90 km'den fazla araç kullanmaları günah' diyen Sosyal Doku Derneği Kurucu Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız'a, sosyal medyada üzerinde dikkat çeken bir göndermede...

Gazeteci Nevşin Mengü ve şovmen Metin Uca, 'Kadınların 90 km'den fazla araç kullanmaları günah' diyen Sosyal Doku Derneği Kurucu Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız'a, sosyal medyada üzerinde dikkat çeken bir göndermede bulundu.

Sosyal Doku Derneği Kurucu Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız, sosyal medyada takipçisi bir kadından gelen “Ehliyet alsam araç kullansam günah mı olur?” sorusuna skandal ifadelerle yanıt vermişti. Kadınların araba sürmesinin “ahlaki sıkıntı” yaratabileceğini iddia eden Yıldız, yanlarında mahremleri olmadan” kadınların 90 kilometreden fazla araba kullanmalarının haram olduğunu söyledi.

Nevşin Mengü İlahiyatçı Nurettin Yıldız'a 'Bunadın' göndermesinde bulundu. Yıldız Daha önce de “6 yaşındaki çocuk evlenebilir”, “Asansörde halvet olur”, “Dayak yiyen kadın şükretsin” şeklinde skandal ifadelerini kullanmıştı.

Görsel Halkweb

'Evet kesinlikle sıktı. Her dedeyi ciddiye alırsak işimiz var!'

Gazeteci Nevşin Mengü, 'Kadınların 90 km'den fazla araç kullanmaları günah' diyen Sosyal Doku Derneği Kurucu Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız'a, sosyal medyada üzerinde önce Gözde Akpınar'ın Yıldız hakkındaki 'Sıktı artık' ifadelerine 'Evet kesinlikle sıktı' cevabını verdi. Ardından da Yıldız'a "Her dedeyi ciddiye alırsak işimiz var" dedi.

İşte Mengü'nün sosyal medyada bir çok beğeni ve retwet alan o mesajı:

Öte yandan Halkweb'in haberine göre; Yıldız’ın bu açıklamasının ardından ünlü şovmen Metin Uca peş peşe sorular sordu.

Uca sosyal medya hesabından Nurettin Yıldız’a “Dizel ve benzinli araç kullanma günahı aynı mıdır Hocam? Kadının düz fites kullanması mekruh mudur? Motor hacmini gösteren cc ile celle celalühü cc karışıyor bu da ketçap gibi tahrik eder mi? siz ilaçlarınızı almayı ne zaman bıraktınız???manyak mısınız.” sorularını yöneltti.

Politika