Kadir Atalay: Abdulhamit Gül imza atmadığı için görevden alındı

AKP’nin olası bir iktidar değişikliği nedeniyle bir düzenleme hazırladığını iddia eden Piar Araştırma Başkanı Kadir Atalay “Abdulhamit Gül buna direndiği için görevden alındı” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül görevinden istifa etti, yerine Adalet ve Kalkınma Partisi Yozgat Milletvekili ve eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ atandı. Gül’ün istifasına ilişkin çeşitli iddialar ortaya atılırken, TELE1’de Namık Koçak’ın sunduğu ‘Gündem Özel’e konuk Piar Araştırma Başkanı Kadir Atalay çarpıcı iddialarda bulundu.

AKP’de olası bir iktidar değişikliği endişesi yaşandığını belirten Atalay, “AK Partililerin bugünlerdeki en büyük endişesi ‘Biz iktidarı devredersek devr-i sabık yaratılacak mı? Bizi yaptığımız kanunsuz işlerden dolayı yargılayacaklar mı?’ korkusu… Biz çeşitli kişileri muhalefete göndererek anlaşma yapmaya çalıştıklarını biliyoruz. Fakat Erdoğan önünde sonunda CHP buna ‘tamam’ dedi diye buna güvenmez. ‘Erdoğan böyle bir risk almaz bu yüzden de genel af getirecek’ diye geçtiğimiz ayki programda söylemiştim. Hatta Abdulhamit Gül bu konuda ayak diretiyor ve onay vermiyor. Asıl neden bu imzayı atmıyor” ifadelerini kullandı.

Dünkü değişikliğin ‘net bir amacı’nın olduğunu söyleyen Atalay, “Şöyle düşünüyorum ki biz seçimlere giderken biz üç oy kullanacağız. Bir genel af referandumu, iki yeni anayasa; ki ben bunun federasyon anayasası olduğunu düşünüyorum, üç de cumhurbaşkanlığı” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika