Kaftancıoğlu’dan AKP’li Yavuz’a: Özür dilemek üzere SKM’ye bekliyorum

Kaftancıoğlu’dan AKP’li Yavuz’a: Özür dilemek üzere SKM’ye bekliyorum

Canan Kaftancıoğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un 31 Mart’ta İstanbul’da yapılan yerel seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı iddialarına yanıt

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un 31 Mart’ta İstanbul’da yapılan yerel seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı iddialarına yanıt verdi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un açıklamalarına CHP İstanbul İl başkanı Canan Kaftancıoğlu yanıt verdi. Yavuz'un yerel seçimlerde usulsüzlük yapıldığı ve Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki oy farkının 14 binlere indiği sözlerine twitter mesajıyla karşılık veren Kaftancıoğlu, "Birileri yalan söylemeye devam ediyor halâ" diyerek 1 Nisan'a ait YSK verilerini paylaştı.

Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki farkın 1 Nisan’da 24 bin 057 olduğunu, maddi hataların düzeltilmesinden sonra farkın 20 bin 388’e düştüğünü belirtti.

NE OLMUŞTU?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, yerel seçim sonuçları ve İstanbul'daki itiraz sürecine ilişkin olarak ''Demokrasi üstünde şaibe oluşmasın derdindeyiz. Sandıkların yüzde 92,3'ü açıldı deniyor bu kesinlikle doğru değil. Maalesef bizim belgelerimize karşı çıkılmamakla birlikte kamuoyunun kafası karıştırılıyor gibi geliyor bana'' dedi.

Yavuz, İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki farkın 29 binlerden 15 binlere indiğini de söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika