Kahveci: Sakın erken seçim olmasın

Kahveci: Sakın erken seçim olmasın

Karar gazetesi ekonomi yazarı İbrahim Kahveci, erken seçim istenilmemesi gerektiğini, iktidarın mevcut ekonomik tabloya rağmen ekonominin hâlâ "iyi olduğunu" söylediğini ve bir kesimin buna inandığını belirtti.

Kahveci, "Sakın lakin sakın erken seçim istemeyin. Bırakın seçimler zamanında yapılsın. Neden mi? Mevcut yönetimin sözleri ile icraatlarının ne kadar ters ve temelsiz olduğunu toplumun daha iyi anlaması için. Bugün bile hâlâ ekonomide çok iyiyiz, az kaldı uçmaya laflarına inanan bir kesim var da ondan" yorumunu yaptı. 

Kahveci, "Oysa resmen batıyoruz. Ama bunu bizler-işi bilenler biliyor. Mesela Bakan Nebati 'Dünya bize gıpta ile bakıyor' diyor ya. İşte sadece bu sözün herhangi bir göstergesi var mı? Ülkenin kredi notları çöp seviyesinde... Ülkenin risk primi zirvelerde... Nasıl bir gıptaymış bu?" ifadesini kullandı. 

Ekonomi politikasının yıkımının gittikçe ağırlaşacağını belirten Kahveci, "Yanlışların faturası henüz tam gelmedi. Hatta felaketin büyük kısmı hala heybede... Bekleyelim o yıkımla yanlış yapanlar yüzleşsin. Ne zamana kadar mı? Bu toplum yanlışları yuhalayana kadar. Kimseye yanlış konuşma fırsatı ve imkanı vermeyene kadar. Kısaca biraz daha uyanana kadar..." diye ifade etti.