KAP'a bildirdi: Hedef Girişim, halka arz talebinde bulunan şirkete ortak oluyor!

KAP'a bildirdi: Hedef Girişim, halka arz talebinde bulunan şirkete ortak oluyor!

Hedef Girişim, halka arz sürecini başlatan QUA Granite'e ortak oluyor.

Hedef Girişim, halka arz sürecini başlatan QUA Granite'e ortak oluyor.

Hedef Girişim tarafından Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, Hedef Girişim ve Hedef Portföy Yönetimi Değer Girişim Sermayesi Fonu üzerinden, QUA Granite'in 105 milyon lira sermayesi içerisinde yüzde 4,76'sına tekabül eden 5 milyon paya karşılık 76 milyon 200 bin lira yatırım yapılacak.

Ayrıca açıklamada, satın alma ile ilgili hazırlanan fiyat tespit raporuna göre fiyata yüzde 16 oranında iskonto uygulandığı belirtilirken, söz konusu yatırımın 1 milyon 800 bin paya karşılık 27 milyon 432 bin liralık kısmının Hedef Girişim Sermayesi tarafından gerçekleştirileceği açıklandı.

SPK'DAN KARAR BEKLENİYOR

Halka arza hazırlanan QUA Granite, başvurusunun Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmasını bekliyor. 

TÜRKİYE'NİN EN ZENGİN AİLELERİNDEN BİRİNE AİT

QUA Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret, 2015 yılında Aydın OSB'de 232.930 m2'lik alanda 70.000 m2 kapalı alanda kuruldu. Şirketin faaliyet konusunun yurt içinde ve yurt dışında yer ve duvar seramiği, yer ve duvar karosu, vitrifiye ürünleri ve granit üretmek olduğu belirtiliyor. Şirket, seramik, vitrifiye, granit ve karo hammaddeleri ile yapıştırıcıları üretimi, alım satımı, ithalat ve ihracatı yapıyor.

QUA Granite'in toplam üretim kapasitesi 11 milyon m²'ye ulaşmış olup, Türkiye'nin sadece teknik granit üretimi yapan en büyük tesis olma özelliği bulunuyor.

Ekonomi