"Kapanan dükkan yok" diyen Erdoğan'a esnaftan sert yanıt: Yazıklar olsun!

Bıçak, esnafın kemiğinde. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Kapanan dükkan yok" demişti. Bu sözlere esnaftan çok sert tepki geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada, “Bazı dostlar geldi, ‘Dükkanlar kapanıyor’ dedi. İşte rakamlar ortada, kapanan filan yok” demişti. Bu sözler kamuoyunda tepki çekti. Zira koronavirüs döneminde birçok esnaf iflas etti. Dükkanları kapanan esnafa yardım, 9 ay sonra geldi, gelen yardımın yeterli olmadığı ifade edildi.

Erdoğan’ın “Kapanan dükkan yok” çıkışı üzerine 43 yıllık bir esnaf “Yazıklar olsun” diyerek tepki gösterdi. Sosyal medyadan bir video paylaşan esnaf, Muğla’da işletmecilik yaptığını ve 3 işletmesinden 150 bin lira zarar ettiğini belirtti. İşletmelerden sadece birini çalıştırabildiğini söyleyen esnaf, “Çalışan 4 arkadaşımıza iki aydır maaş veremez duruma geldim” dedi.

“Düşünmekten uyku uyuyamaz hâle geldik” diyen esnaf, “Bu ülkede 43 yıldır vergi ödüyorum. 43 yıldır vergi ödediğim devletim bana 43 saat bile bakabilecek durumda olmadığını gösterdi” ifadelerini kullandı.

Ekonomi