Karamollaoğlu: Vaka sayılarını bile 8 ile çarparak bulabiliyorsak enflasyon rakamını kaçla çarpmak lazım?

Karamollaoğlu: Vaka sayılarını bile 8 ile çarparak bulabiliyorsak enflasyon rakamını kaçla çarpmak lazım?

Temel Karamollaoğlu Saadet Partisi Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmede bulundu.

Saadet Partisi Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, Sayıştay'ın 2019 denetim raporunda Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin günlük masrafının 10 Milyon Türk Lirası olarak açıklandığına dikkat çekerek "Siz yokluğun içinde bu israfı nasıl izah edersiniz?" diye konuştu.

Karamollaoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"ERMENİSTAN İŞGAL ETTİĞİ BÖLGELERDEN ÇEKİLMELİ"

"Dağlık Karabağ bölgesinde Azerbaycan ordusu tarafından işgalden kurtarılan bölgeler sebebiyle de kardeş Azerbaycan’ı tebrik ediyorum. Ermenistan bir an önce işgal ettiği bölgelerden çekilmeli, tüm bölge barış ve huzura kavuşmalıdır. Bu bölgede eğer kalıcı bir barış isteniyorsa bu barışın bir numaralı şartı Dağlık Karabağ işgalinin sonlandırılmasıdır."

MACRON'A "BE HEY GAFİL!"

"Macron’un son zamanlarda çıkıp da uzaktan gazel okuması sadece bilgisizliğinin veya kasıtlı tavrının bir işaretidir. Güya İslam’a düzen vermeye çalışıyor. Be hey gafil! Kendi memleketinde İslam’ı seçen çok insan oldu onların kitaplarına bir bak. Bir devlet başkanı bu kadar cahilce kasıtlı davranamaz. Onlar inancı kendi menfaatlerini tesis etmek için yeniden şekillendirmek isterler. Hıristiyanlığı bile bu hale bu mantık getirdi zaten."

TÜİK RAKAMLARI

"TÜİK, eylül ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre tüketici fiyatları eylül ayında yüzde 0.97, yıllık olarak da yüzde 11.75 arttı. İktidar çarşıya, esnafa, tüketicinin haline bakmıyor. TÜİK rakamları ile milleti avutmaya çalışıyor. Vefat eden hasta gömülmüş mezar taşına yazdırmış, “Hastayım hastayım dedim inanmadınız şimdi anladınız mı?". Bu millet ölüp de mezar taşına böyle bir şey mi yazdıracak anlamanız için. Ben dolara bile bakmam diyor sen bakmazsın da piyasanın canı yanıyor. Şimdi TÜİK rakamlarının hali ortada, hesabı hangi marketten yapıyorlar gerçekten merak ediyoruz, söylesinler de alışverişimizi oradan yapalım. Bir ülke düşünün akaryakıttan, bilgisayara, gıdaya akla gelen her şeye zam üstüne zam gelecek ama enflasyon rakamları bu seviyede kalacak. Bu ülkede Kovid 19 teşhisi konulmuş gerçek hasta sayısını bile açıklanan rakamları 8 ile çarparak bulabiliyorsanız, enflasyon rakamlarını kaç ile çarpmak lazım siz düşünün."

SAYIŞTAY'IN 2019 DENETİM RAPORU

"Sayıştay denetim raporları gündem oldu. Rapora göre Türkiye’nin bir fotoğrafını çekmek istersek durumun ne kadar içler acısı olduğunu hep birlikte görürüz. Sayıştay’ın Cumhurbaşkanlığı Denetim Raporu’na göre, Beştepe'nin günlük masrafı tam tamına 10 Milyon Türk Lirası. 2017’de “mal ve hizmet alım giderleri”ne 156 milyon TL, 2018’de 428 milyon TL harcanırken, 2019’da bu kalem katlanarak arttı ve tam 1 milyar 778 milyon 798 bin TL oldu. Kendi rakamlarınıza göre 4 milyon işsiz olduğu 10 milyon insanın çalıştığı halde geçimini sağlayamadığı bir ülkedeyiz. Çanakkale köprüsü için en yoğun zamanda o bölgeden 14 bin araç geçtiği iddia ediliyor ama siz köprüye 45 bin araç garantisi veriyorsunuz. Emin olun bu haram! Bu Zafer Havaalanına benzer. Siz yokluğun içinde bu israfı nasıl izah edersiniz? "

MİLLİ EĞİTİM CİDDİ BİR ÇIKMAZIN İÇİNDE

"Şimdi 500 000 tablet dağıtılacakmış, dağıtılsın bu çok güzel bir gelişme ama tablet yetmiyor ki, mutlaka internetin de gitmesi gerekiyor. İstanbul’da evinde internet olmadığı için EBA'ya bağlanmak amacıyla komşusundan internet çekmek amacıyla çatıya çıkan babasını takip eden küçük yavrumuz Mert, çatıdan düşerek hayatını kaybetti. Yavrumuza Allah’tan rahmet acılı ailesine sabır diliyorum. Böyle bir acı olayla karşılaşmak bizi son derece üzdü. İstanbul’un göbeğinde bile bu imkana kavuşamamış aileler varsa vay ki diğerlerinin haline."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika