Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a burs tepkisi: Biraz da Allah'tan korkun. Babanızın cebinden mi veriyorsunuz parayı?

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Karamollaoğlu, Erdoğan'ın 45 liracık açıklamasına tepki gösterdi

Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde bugün düzenlediği haftalık basın toplantısında konuştu.

BABANIZIN CEBİNDEN Mİ HARCIYORSUNUZ:

Sayın Erdoğan’ın ‘Biz geldiğimizde bir öğrencinin aldığı burs 45 lirayken bugün 650 liraya çıktı’ demesinin hiçbir mantığı yok. Çünkü enflasyon bunun üzerinde bir burs gerektiriyor. Hele de bunun karşılığında ‘elinize dizinize dursun’ derseniz, o beddua döner sizi çarpar. Babanızın cebinden mi harcıyorsunuz? Milletin verdiği vergilerle biriken parayı siz muhtaç olan, ihtiyaç sahibi olan kesimlere aktarıyorsunuz. Onu, siz kendi bonkörlüğünüz diye göremezsiniz ki. Birazcık saraylardan, lüks inşaatlardan -saray dediğim zaman sadece Cumhurbaşkanlığı saraylarını kastetmiyorum, adalet bile saray yaptırıyor- buradan biraz imtina etseniz, bakın diğer problemler çözülüyor mu, çözülmüyor mu?

ALLAH’TAN KORKUN:

İtibardan israf olmazmış. Sen itibar kazanmak için israf yapacaksın lakin öğrenci barınacak ev bulamayacak, sokakta kalacak. Parklarda bankların üstünde oturacak, orada gecelemeye çalışacak. Bunu da sen haksız bir protesto olarak görüp polisi göndereceksin. Birazcık da Allah’tan korkun. Siz inançlı insanlarsınız, inancın temelinde Allah korkusu yatar. Eğer Allah’tan korkmuyorsanız o zaman dönün kendinizi bir defa daha gözden geçirin.”

“BU İŞ MEŞRUİYET, HUKUK İÇİNDE ELE ALINIR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eski HDP Genel Başkanı Sezai Temelli’nin Kürt sorunu açıklamalarına ilişkin sorulan bir soruya Karamollaoğlu, şu yanıtı verdi:

“Bu iş meşruiyet, hukuk içinde ele alınır. HDP şu anda TBMM’de temsil edilen bir partidir. ‘Bunları biz dikkate almıyoruz, kâle almıyoruz’ demek mümkün değildir. Onlar da TBMM’de oldukları için bugünkü hukuk sistemi içinde mücadelelerini sürdürmek mecburiyetindedirler. Onların da bu gerçeği görme mecburiyeti var. Ama biz, bu gibi konularda, özellikle seçime giderken bugünkü şartları da dikkate alıp bunu bir polemik konusu yapmamalıyız. Bazıları ‘meşru değildir’ diyor. Peki siz, meşru olmayan bir siyasi partinin TBMM’yi yöneten başkan vekili orada otururken ondan nasıl söz istiyorsunuz? Hangi vasıfla? Bu mantığı doğru koymak icap eder.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika