Karamollaoğlu’ndan Gül, Babacan ve Davutoğlu ile görüşme kararı

Karamollaoğlu’ndan Gül, Babacan ve Davutoğlu ile görüşme kararı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yeni parti ile gündeme gelen Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan ile görüşeceğini...

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yeni parti ile gündeme gelen Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan ile görüşeceğini bildirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin Balgat Eğitim Merkezi'nde haftalık basın toplantısında önemli değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, yeni parti kurmaya hazırlanan AKP'li isimlerle ne düşündükleri noktasında görüşeceklerini belirtip partisinin kapısının herkese açık olduğunu söyledi.

DAVUTOĞLU, BABACAN VE GÜL İLE GÖRÜŞECEĞİM

Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül'ün yeni parti kurma hazırlıklarına ilişkin bir soruya cevap verdi. Karamollaoğlu, "Arkadaşlarla görüşeceğiz. Esas itibarıyla ne düşünüyorlar, ne yapmak istiyorlar, bu gelişmeler karşısındaki tutumları ne olacak, bunları onların ağzından dinleyeceğim" dedi. Karamollaoğlu görüşme tarihine ilişkin ise her hangi bir bilgi vermedi.

Karamollaoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:"Görüşeceğiz ama zamanlamada biraz sıkıntımız oldu araya bayramlar girdi. Arkadaşlarla görüşeceğiz, ne düşünüyorlar. Bu arkadaşlarla bildiğiniz gibi iki senedir temasım var. O zaman bir parti gündemde değildi. Şimdi partileşme gündeme geldi. Partileşmeden hemen öncede bu arkadaşlarla görüşmemiz oldu. Ben şimdi gidip esas itibarıyla ne düşünüyorlar, ne yapmak istiyorlar, bu gelişmeler karşısındaki tutumları ne olacak, bunları onların ağzından dinleyeceğim. Eskiden de ifade ettik kapımız açık bizimle beraber bizim politikalarımız, prensiplerimiz çok net. Biz dış politikada şahsiyetli bir dış politikayı önemseriz. Kendini büyük güç kabul eden hiç bir kimsenin etkisinden kalmadan kendi içimizde karar veririz. Ekonomide üreterek kalkınmayı, sanayileşmeyi, teknolojide zirveye çıkmayı arzu ederiz. Eğitim bizim olmazsa olmazımız ama bunların hiç birisinde arkadaşlarımız ne düşünüyorlar bunları bilmiyoruz ama yakında bu arkadaşlara gidip bunları dinleyeceğim."