Kayseri’de halk otobüsçülerinden AK Partili belediye önünde eylem

Kayseri’de halk otobüsçülerinden AK Partili belediye önünde eylem

Kayseri’de özel halk otobüsü işletmecileri hak edişlerinin ödenmemesine ve kilometre ücretlerinin düşürülmesini AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi binası önünde toplanarak eylem yaptı.

“OY İSTERKEN GELİYORSUNUZ”

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre, Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı belediye binası önünde AKP’li Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’la görüşerek sorunlarını iletmek isteyen esnafın bu talebi kabul edilmedi. Duruma tepki gösteren esnaf, “Belediye başkanı bizimle görüşmek istemiyor. Böyle bir şey olabilir mi? Biz ekmeğimizin derdindeyiz. Kimse esnafı düşünmüyor. Zarar ediyoruz. Bu kadar polis nedir? İnsan vatandaşından korkar mı? Oy isterken geliyorsunuz ama” şeklinde tepki gösterdi.

“6 DEFA GÖRÜŞTÜK”

Basın mensuplarına açıklama yapan bir başka esnaf ise, yaşadıkları sıkıntıları şu sözlerle dile getirdi:

Geçmişte oda başkanlarıyla birlikte Hüseyin Beyhan beyle görüştük. Kendisi bu süreçte biz sizi ‘Aspirinle idare ettik. Sizi çok düşük paralar çalıştırdık. Pandemi bittikten sonra sizin kilometrelerini yükselteceğiz’ dedi. Bunları bizzat şahsım odasında duydum. Geçenlerde yine geldik ve konuştuk. Bunun gibi 6 seferdir toplanıp, dağılıyoruz. Sonuç itibariyle bir sonuç elde edemiyoruz.

* Belediyede para yok. Vergiler kapalı. Genel sekreter bize, ‘bütçemiz biraz sıkıntılı, bizi idare ettiğinizden eminim. Sizin daha iyi gelir elde etmenizi sağlayacağım’ dedi. Bize sürekli bu şekilde doping yaparak gönderdi. Ancak buraya kadar geldi. 18 ayın sonunda biz daha iyi bir rakam beklerken geçmiş dönemde oda yönetiminin verdiği 5, 87’yi önümüze dayayarak, ‘istiyorsanız bu’ dedi. Hâlbuki biz şu an 6.24’ten almamıza rağmen bunu 5.84’e çekiyor

ESNAF ODASI BAŞKANI İKNA ETTİ

Yaşanan gelişmelerin ardından öfkeli kalabalığı ikna etmek için belediye önüne Otobüsçü Esnaf Odası Başkanı Hayrullah Şahin geldi. Hayrullah Şahin, esnafa Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan’la görüştüğünü ve sorunların çözüleceğine dair söz verdi. Verilen sözlerin ardından esnaf grubu eylemlerini sonlandırarak belediyenin önünden olaysız bir şekilde dağıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem