Kayyumun ilk duyurusu! '29 memur görevden uzaklaştırıldı'

Kayyumun ilk duyurusu! '29 memur görevden uzaklaştırıldı'

Diyarbakır'a kayyum atanmasının ardından belediyenin Twitter hesabından yapılan paylaşımda 29 memurun görevden uzaklaştırıldığını ve iki danışmanın görevine son verildiğini duyuruldu.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne...

Diyarbakır'a kayyum atanmasının ardından belediyenin Twitter hesabından yapılan paylaşımda 29 memurun görevden uzaklaştırıldığını ve iki danışmanın görevine son verildiğini duyuruldu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ilk icraat olarak Erdoğan'ın tablosunu asmasının ardından bu kez de belediyenin Twitter hesabından yapılan tüm paylaşımları sildi.

Kayyum, hesaptan yaptığı ilk paylaşımda, 29 memurun görevden uzaklaştırıldığını, iki danışmanın da görevine son verildiğini duyurdu. Ayrıca Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selda Aydın Baran’ın da görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin twitter hesabındaki paylaşımda şöyle denildi: “31 Mart Yerel Yönetimler seçimleri öncesinde terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı oldukları gerekçesiyle görevden uzaklaştırılmış olan ve seçimlerden sonra göreve gelen HDP Belediye Başkanı tarafından göreve tekrar iade edilen terör örgütleriyle iltisaklı 29 memur yeniden görevden uzaklaştırılmış, bu kapsamdaki 8 işçinin de iş akitleri askıya alınmıştır. Ayrıca 19 Ağustos 2019 tarihinde yapılan terör operasyonunda gözaltına alınan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selda Aydın Baran görevden uzaklaştırılmış olup, 2 başkanlık danışmanının da görevlerine son verilmiştir. Görevden uzaklaştırılan personel ile ilgili olarak inceleme ve soruşturma işlemleri başlatılmıştır.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika