Kemal Kılıçdaroğlu'ndan TTB'ye destek!

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan TTB'ye destek!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin TTB'yi hedef aldığı açıklamaları sonrasında TTB'ye destek oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Kovid-19 salgınıyla mücadelenin ön safında yer alıp, gece-gündüz demeden, sevdiklerine hasret kalarak halk sağlığı için çalışan tüm sağlık emekçilerine, onların haklarını her ortamda savunan Türk Tabipleri Birliği’ne şükran borçluyuz. İyi ki varsınız!” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipler Birliği’ni (TTB) hedef alarak koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanlarını anmak amacıyla bir hafta boyunca siyah kurdele takma kararına ilişkin ”Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur” sözlerine yer vermiş, TTB’nin kapatılması gerektiğini savunmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin açıklamalarının ardından TTB’ye destek vererek “Gece-gündüz demeden, sevdiklerine hasret kalarak halk sağlığı için çalışan tüm sağlık emekçilerine, onların haklarını her ortamda savunan TTB’ye şükran borçluyuz. İyi ki varsınız” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

“Kovid-19 salgınıyla mücadelenin ön safında yer alıp, gece-gündüz demeden, sevdiklerine hasret kalarak halk sağlığı için çalışan tüm sağlık emekçilerine, onların haklarını her ortamda savunan Türk Tabipleri Birliği’ne şükran borçluyuz. İyi ki varsınız!”