Kılıçdaroğlu gündeme getirdi 4 yıl sonra Erdoğan Basın İlan Kurumu’na atama yaptı

Kılıçdaroğlu gündeme getirdi 4 yıl sonra Erdoğan Basın İlan Kurumu’na atama yaptı

Resmi Gazete’nin son sayısında dikkat çeken atamalar yapıldı. Basın İlan Kurumu’na AKP’li Recep Tayyip Erdoğan 4 yıl sonra 12 kişi atadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu hafta grup toplantısında atamaların yapılmadığını söylemişti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Salı günü yaptığı grup toplantısı konuşmasında gazetecilerin sorununa değindi. Kılıçdaroğlu, “Gazeteci arkadaşların da dertleri var. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu geldi. Bizim sesimizi geniş kitlelere ulaştıran medyadır. Gazeteci doğruları yazmak, onurunu korumak zorundadır. Bize bir rapor sundular. Döviz kuru arttı, enflasyon yükseldi. Gazeteler devlet desteği talep ediyor. Basın İlan Kurumu bir yıldır toplanmıyor. 2018’den beri atanması gereken 12 üye atanmadığı için Genel Kurul toplanamıyor. Bir anlamda Basın İlan Kurumu medya üzerinde baskı kuruyor. Gazeteler üzerinde baskı kuruyor. Onurlu gazetecilere her zaman yürekten alkışlıyorum onlara bizim minnet borcumuz vardır.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun çağrısının ardından Erdoğan harekete geçti ve basın İlan Kurumu’na gereken atamaları yaptı. Atamalar arasında SETA’dan İsmail Çağlar’ın olması da dikkat çekti.

Resmi Gazete’nin son sayısında yapılan atamalar şöyle:

Fecir Alptekin

Saadet Oruç

Mehmet Akarca

Muhammet Mücahit Küçükyılmaz

Osman Köse

Ahmet Arslan

Ebubekir Şahin

Edibe Sözen

Mehmet Emin Babacan

İsmail Çağlar

Kübra Güran Yiğitbaşı

Zakir Avşar

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika