Kılıçdaroğlu: Kontrolü tamamen kaybetmişler!

Kılıçdaroğlu: Kontrolü tamamen kaybetmişler!

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Çok sayıda sağlıkçı hayatını kaybetti bu süreçte. Bütün bunların sorumlusu kim? Bu ülkenin yönetiminden sorumlu olan kim? Ben soruyorum ama her vatandaşımızın da sorması lazım. Pandemi dolayısıyla nelerin yaşandığına dair 2 örnek vereceğim Aslı Özkısırlar. İzmir'de elleriyle yaptığı takıları satarak geçimin sağlıyor. Hastalığı var yatarak tedavi olmak istiyor ve boş yatak bulamıyor.. ve sonun şu twiti atmak zorunda kalıyor "Nerdeyse 10 günden fazladır hastaneye yatış için bekliyorum. Yatak yok. Ama siz yapın kongrenizi. Benim çektiğim ağrının eziyetin ne önemi var sonuçta. Sürünerek ölürsünüz umarım" diyor.

21. yüzyılın Türkiye'sinde bu genç kızımıza yatak bulunamadı ve hayatını kaybetti. Sorumlusu kim? gene diyecek bay Kemal sorumlusu diyecek. Beyefendi bu işin baş sorumlusu sensin. Sırtı kalın olanalar ambulans uçaklar hazır peki garibanlara? Dayısı olmayanların sözcüsü kim olacak onların dertlerini kim dile getirecek? Ben getireceğim, biz getireceğiz. Bizim dostlarımız halktır.

2. örnek Kayseri'den Sidal adında 16 yaşında bir kızımız. Evine giderken güvenlik görevlisi çağırıyor ve maskeyi nizami takmadın diye ceza yazıyor. Gencecik kızımızın babası esnaf. 900 lira ceza kesiyorlar ve ödeyemiyorlar. 22 Mart tarihinde kendisine bir mektup icra servisine geleceksiniz diye.

Bu bir zulüm değil mi? Bir de şu tabloya bakın. Kim bunların dayıları? bunlara ceza yok ama 16 yaşındaki Sidar'a 900 lira ceza. Bunu vicdan kabul eder mi? Çifte standart devlet yönetiminde olmaz. Birisine ikramiye birisine zulüm edeceksin Devlet böyle yönetilmez. Sözüm sözdür bu ülkeye mutlaka adaleti getireceğiz. Ta Karadeniz'den başlayıp kongreler yaptılar kontrolü tamamen kaybetmişler.

 

Politika