Kılıçdaroğlu o anları anlattı: Organize linç girişimi!

Kılıçdaroğlu o anları anlattı: Organize linç girişimi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Çubuk'ta katıldığı asker cenazesinde kendisine yapılan saldırıyı "linç girişimi" olarak nitelendirdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Çubuk'ta katıldığı asker cenazesinde kendisine yapılan saldırıyı "linç girişimi" olarak nitelendirdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Çubuk'ta katıldığı asker cenazesinde kendisine yapılan saldırıyı "linç girişimi" olarak nitelendirdi.

Saldırının ardından mahsur kaldığı evde kendisine güvenlik görevlileri tarafından birkaç kez polis kamuflaj giysisi giymesi önerildiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Nasıl geldiysem öyle çıkarım" diyerek bunu kesin bir dille reddettiğini anlattı.

BBC Türkçe’den Ayşe Sayın’ın haberi şöyle:

Yoğun ziyaretçi trafiği yaşayan CHP lideri Kılıçdaroğlu ile kısa süreli de olsa sohbet olanağı bulduk.

Saldırı sonrasında ilk kez yakından gördüğümüz Kılıçdaroğlu'nda herhangi bir yara ya da darp izi dikkat çekmiyor.

Zaten kendisi de bu nedenle bir doktor kontrolüne gerek duymadığını ifade ediyor.

Yüzüne gelen yumruk dışında vücudunun herhangi bir yerinden darp almadığını belirtiyor.

Gözlüğünün o arada düşmesi de, gözünde hasar oluşmasını engellemiş.

"Asıl arkadaşlarımızdan darp alanlar var. Genel Başkan Yardımcımız Yıldırım Kaya'nın kaburgalarında kırıklar var" diyor.

Kılıçdaroğlu'nun saldırı anı görüntülerinde, yüzündeki sakinlik dikkat çekiyordu.

Kılıçdaroğlu, saldırganların zaten yüzünde "panik ve korku" yakalama hesabıyla hareket ettiğini düşünüyor.

O nedenle de her koşulda sakinliğini korumayı başardığını, bu ifadeyi görmek isteyenlere fırsat vermediğini ifade ediyor.

'ORGANİZE SALDIRI'

Kılıçdaroğlu, iktidar sözcülerinin "protesto" açıklamalarının tersine, yapılan saldırının tam bir "linç girişimi" olduğuna dikkat çekiyor.

Yaklaşık bir saat tutulduğu Çubuk'taki evden çıkışında güvenlik görevlilerinin birkaç defa kendisine "Polis kamuflajı ile evden çıkaralım" teklifinde bulunduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, polisin genellikle suçluları dışarıdan saldırılara karşı korumak için kullandığı bu yönteme, "Olur mu öyle şey, nasıl geldiysem öyle giderim" diyerek itiraz etmiş.

Olayla ilgili iktidar kanadından gelen "protesto" ifadelerine karşın Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik saldırıyı "linç girişimi" olarak nitelendiriyor ve olayın organize olduğunu ifade ediyor.