Kim bu fırsatçılar?

Kim bu fırsatçılar?

Merkez Bankası Başkanının görevden alındığı gün normalin 3 katı dolar satıldığı ortaya çıktı. Peki Merkez Bankası dolar alan bu isimleri ve ne kadar dolar satın aldıklarını açıklayacak mı?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınmasının ve gece yarısı kararnamesiyle İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesinin ardından döviz kurları fırladı. Bu esnada krizi fırsata çeviren kimi çevreler ortaya çıktı. Cuma günü, normalin 3 katı döviz satın alındı. 

Odatv'de yer alan habere göre; ortalama bir günde 150 milyon dolarlık döviz satın alınırken, sadece cuma günü piyasadan 450 milyon dolar satın alındı. Merkez Bankasının krizi fırsata çevirmeye çalışan bu isimleri ve kimin ne kadar dolar aldığını açıklayıp açıklamayacağı merak ediliyor.

Öte yandan haberde 2001 krizi sırasında Merkez Bankası Başkanı olan Gazi Erçel de hatırlatıldı. Erçel'in ekonomik krizden hemen önce parasını dövize çevirdiği ve dalgalı kura geçilmesinin ardından ciddi bir kâr elde ettiği ortaya çıkmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi