Kimler var kimler… İşte Sedat Peker’in ‘Dostu’ ünlüler

Kimler var kimler… İşte Sedat Peker’in ‘Dostu’ ünlüler

Düğünde Orhan Gencebay'dan, İbrahim Tatlıses'e, Mehmet Ali Erbil'den, Erkan Petekkaya'ya kadar bir çok ünlü isim Peker'in davetlerinde boy göstermişti.

Hakkında kırmızı bülten ile yakalama kararı çıkarılan organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamaları gündemin ön sıralarına oturdu.

Sedat Peker, youtube üzerinden yayınladığı 3 videoda eski içişleri bakanı Mehmet Ağar ile ilgili ağır suçlamalarda bulundu. Peker’in açıklamaları üzerine İçişleri Bakanlığı, Elazığ Jandarma Komutanlığı, ile Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklamalar yapıldı.

3 video yayınlayan Peker, açıklamalarına devam edeceğin belirtiyor.

PEKER’İN ÜNLÜ DOSTLARI  

Videolarında sık sık  “Kıymetli Dostlarım” hitabını kullanan Peker, magazin ve sanat dünyasından medyaya kadar çok sayıda kişi ile dostluğunun bulunduğunu vurguluyor.

Peki, Sedat Peker’in ünlü dostları kim?

PEKER, 14 AYAR ALTIN ROZET HEDİYE ETTİ

Peker, 2002 yılında “www.ozturkler.com” internet sitesini sitesini, 1.500 davetlinin katıldığı görkemli bir gece ile açmışı.

Davetlilere girişte 14 ayar altından rozet hediye edildiği geceyi ünlü sunucu Erkan Yolaç sunmuştu.

Geceye, aralarında  Eski Devlet Bakanları Mehmet Ali Yılmaz, Abdülhaluk Çay, Sadi Somuncuoğlu, Eski Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, emekli general Veli Küçük, Prof. Şener Üşümezsoy, Prof. Reha Oğuz Türkkan, İbrahim Tatlıses, Mehmet Ali Erbil, Adnan Şenses, Seda Sayan, Gönül Yazar, Osman Yağmurdereli, Hakan Altun, Şenol İpek ve Cengiz Kurtoğlu’nu da bulunduğu çok sayıda ünlü isim katılmıştı.

DÜĞÜNÜNE DE ÜNLÜLER KATILDI

2005 yılında tutuklanan Sedat Peker, tutuklu bulunduğu Kandıra F Tipi Cezaevi’nde avukatı Özge Yılmaz ile evlenmişti. Peker’in 2015 yılında Esma Sultan yalısındaki düğününe de bir çok ünlü isim katılmıştı.

Düğüne Orhan Gencabay, Bülent Ersoy, Oya Aydoğan, Ebru Gündeş, Özlem Yıldız, Demet Akalın, Kenan Erçetingöz, Erkan Petekkaya’nın da aralarında bulunduğu ünlü isimler katılmıştı.

Sedat Peker’in videolarında dostum diye bahsettiği oyuncu Oktay Kaynarca ile ticari ilişkilerinin bulunduğuna yönelik ses kayıtları medyada çıkmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika