Kırmızı Oda dizisi yaşanan çocuk istismarını ortaya çıkardı!

Kırmızı Oda dizisi yaşanan çocuk istismarını ortaya çıkardı!

Gerçek hikayelerle kurgulanan kırmızı oda dizisindeki korkunç olay gerçeğe dönüştü. Diziyi izleyince anlatma cesareti bulan genç kızın başına gelen istismar milyonlarda soğuk dış etkisi yarattı.

TV8 ekranlarında yayılan ve her yeni bölümünün heyecanla beklenildiği Kırımızı oda dizisi gündeme çok farklı bir giriş yaptı. İlk bölünden itibaren herkesi etkilemeyi başaran dizi, gerçek hayat hikayeleriyle toplumun mustarip olduğu tüm duygulara seslenmeyi başarmıştı. Herkesin ilgisini çeken Kırmızı Oda dizisi toplumun gerçeklerini yansıtırken seyirciyle de arasında bir empati oluşturuyor.

60368562ae298b4d6bc4175f.jpg

Son yaşanan korkunç olay ise diziyi yeniden gündeme taşıdı. Çocukken cinsel istismara maruz kalan bir genç kadın olan Kumru’nun hikayesi herkesi derinden sarsmıştı. Yaşanan olayda ise gerçek bir istismar vakası kırmızı oda dizisi sayesinde gün yüzünü çıktı. İstanbul Pendik’te yaşayan Sevilay U. Kızı E. İle birlikte evlerinde TV8’deki Kırmızı Oda dizisini izliyorlardı.

fft371-mf33143390.jpg

Küçük kız o sözlerinde annesine “Sen uyurken babam bana tacizde bulunuyordu. ‘Bunları anlatırsan annene zarar veririm, seni boğarım’ ifadelerini kullandı. ‘’Korkudan hiçbir şey söyleyemedim” sözleriyle milyonları etkileyen küçük kızın başından geçenler herkesin öfkesine neden oldu. Anne Sevilay U. ertesi gün kızıyla birlikte evden gitmek istedi ancak eşi izin vermedi ve üzerine yürüdü.

kirmizi-oda-kumru-kimdir-kirmizi-oda-aslihan-13881822-6502-amp.jpg

Eşinin evden çıkmasıyla hızlıca polisi arayan Anne ihbarı gerçekleştirdi. Baba göz altına alınırken iddiaları reddetse de çocuğun cinsel istismarı suçundan tutuklandı. Sevilay U. kızının korkunç itiraflarından sonra yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Kızım olanları anlatınca şok oldum. Meğer babası ben banyodayken, ev işi yaparken kızımı taciz ediyormuş. Hatta kızım benimle uyurken yanımdan alıp odaya götürerek tacizlere devam ediyormuş. 13 yıllık evliliğimiz boyunca beni defalarca aldattı.’’ Anne ve kıza koruma talebi oluşturulurken Baba ise nitelikli istismardan 15 ile 20 yıl arasında hapis istemi ile yargılanacak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv