Kısa çalışma ödeneği ödenmeyecek: ‘İşsizlik yüzde 40’a varabilir’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart itibariyle pandemi nedeniyle geliri düşen yurttaşlara ödenen kısa çalışma ödeneğinin kesileceğini duyurmuştu. TELE1, konu üzerine Hüseyin İrfan Fırat ve esnaflara mikrofon uzattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart itibariyle pandemi nedeniyle geliri düşen yurttaşlara ödenen kısa çalışma ödeneğinin kesileceğini duyurmuştu. TELE1 konu üzerine Hüseyin İrfan Fırat ve esnaflara mikrofon uzattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada pandemi nedeniyle geliri düşen yurttaşlara verilen kısa çalışma ödeneğinin 31 Mart itibariyle verilmeyeceğini duyurmuştu. TELE1 Muhabiri Alev Olgay Erbesler, Hüseyin İrfan Fırat ve esnafa mikrofon uzattı.

"20 ÇALIŞAN VARDI, 10'A DÜŞÜRDÜK"

Pandemi nedeniyle zor günler geçirdiğini belirten bir esnaf, "20 kişi çalışıyorduk burada, 10 kişiye düşürdük. Bu şekilde ne kadar gidebilirsek, gideceğiz" ifadelerini kullandı. Başka bir esnaf ise, " 40 yıllık esnafız, kirayı ödeyemediğimiz için mal sahibi çıkmamızı istiyor" dedi.

"İŞSİZLİK YÜZDE 40'A VARABİLECEK"

TELE1'e açıklama yapan Hüseyin İrfan Fırat, "17 Mayıs'tan itibaren işten çıkarma yasağı kalkınca, bu insanlar da işsiz olacak, işsizlik yüzde 40'lara varabilecek" açıklamasını yaptı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi