KKTC’de yeni Cumhurbaşkanı Tatar mazbatasını aldı

KKTC’de yeni Cumhurbaşkanı Tatar mazbatasını aldı

Başkent Lefkoşa'daki Yüksek Seçim Kurulu (YSK) yerleşkesinde yapılan törende, YSK Başkanı Narin Ferdi Şefik seçimin ikinci turunun ardından cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar'a mazbatasını teslim etti.

 

YSK Başkanı Narin Ferdi Şefik seçimin ikinci turunun ardından cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar'a mazbatasını teslim etti. Koronavirüs salgını koşulları da dikkate alınarak yapılan törende konuşan Tatar, çalışmalardan dolayı YSK'ya ve Covid-19'a rağmen seçimin iki turuna katılan halka teşekkürleri iletti. Cumhurbaşkanı Tatar, "Önemli olan KKTC'nin en üst makamı olan cumhurbaşkanlığı makamında, KKTC ve Kıbrıs Türk halkının mutluluğu ve esenliği için çalışmalar yürütmektir. Bu sorumluluğun bilinci içerisinde, bu görevi en iyi şekilde yapacağıma dair inancımı sizlerle paylaşıyorum. Bir kez daha halkıma gösterdikleri güvenden dolayı teşekkür ediyorum" dedi. Tatar, "Halkımızın bize verdiği bu görevi en iyi şekilde sürdüreceğimi ve KKTC'yi daha ileri noktalara taşıyabilmek için elimden gelen her şeyi yapabileceğimi ifade etmek istiyorum" ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Tatar, seçim sonuçlarının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde ant içerek göreve başlayacak.

NE OLMUŞTU?

KKTC'de dün yapılan cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda, Ulusal Birlik Partisinin (UBP) adayı Ersin Tatar, oyların yüzde 51,69'unu alarak cumhurbaşkanı seçildi. 

Politika