KKTC’nin elektrikli otomobili GÜNSEL B9 yakında geliyor

KKTC’nin elektrikli otomobili GÜNSEL B9 yakında geliyor

KKTC’nin elektrikli otomobili GÜNSEL B9 yakında geliyor. Bildiğiniz gibi elektrikli otomobile geçiş için süreç hayli hızlandı. Belki de bundan beş sene sonra yollarda içten yanmalı araçlar kadar elektrikli araçlar da göreceğiz.

Zaten elektrikli otomobil denince aklımıza hemen TOGG geliyor. Umarız Türkiye’nin ilk yerli elektrikli modeli de seri üretime bir an önce geçer. Ancak bu haberimiz yavru vatanın yerli otomobiliyle ilgili. Evet GÜNSEL B9’dan bahsediyoruz.

KKTC’nin elektrikli otomobili GÜNSEL B9 yakında geliyor

GÜNSEL B9, 14-16 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan elektrikli otomobil fuarı London EV Show’da boy gösterecek. 250 tasarımcı ve mühendisin otomobilin seri üretime hazır hale gelebilmesi adına gece gündüz demeden çalıştığı haberleri geliyor. Son bir sene içerisinde 2.000’den fazla test sürüşü yapılan aracın 2022 sonunda seri üretime geçmesi planlanıyor. Peki ama yavru vatanın ilk elektrikli otomobili nasıl özelliklere sahip olacak?

GÜNSEL B9, tam dolu pile sahip olduğu durumda 350 km’lik bir menzil mesafesi sunuyor. Sıfırdan yüze 7.7 saniyede ulaşabilen otomobil, bünyesinde 52 kWh batarya barındırıyor. Aracın maksimum hızı ise 150 km/s olarak ifade ediliyor. Hızlı şarj desteğine sahip olan GÜNSEL B9’un yarım saat içerisinde tam şarj kapasitesine ulaşabildiği de gelen haberler arasında. Model için ortaya konan hedef ise 2027 yılına gelindiğinde 40.000 adetlik yıllık üretim kapasitesine ulaşmak.

Bloody W90 Max: FPS tutkunları için oyuncu mouse’u

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji