KONDA'da Erdoğan için üzücü sonuçlar: 'AKP'liler de bugün başkanlığa hayır der'

KONDA'da Erdoğan için üzücü sonuçlar: 'AKP'liler de bugün başkanlığa hayır der'

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır "AKP, çekirdek oyunun en düşük noktasında" ifadelerini kullandı. AKP kurucularından Faruk Çelik'in ortaya attığı "Yüzde

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır "AKP, çekirdek oyunun en düşük noktasında" ifadelerini kullandı.

AKP kurucularından Faruk Çelik'in ortaya attığı "Yüzde 40 alan Cumhurbaşkanı seçilebilir, 50+1 ülkeyi yorar" çıkışının yarattığı tartışmalar sürerken KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır'ın yaptığı bir açıklama da anket sonuçlarının AKP'nin aleyhine olduğunu gösterdi.

T24'e konuşan Ağırdır, siyasetteki gelişmelerde bloklar arası geçişlerden ziyade iktidar içi davranışların etkili olacağını söyledi ve "Bloklar arası geçiş hala düşük" dedi.

İktidar blokunda AKP'nin etkisi azalırken MHP'nin etkisinin göreceli olarak arttığını ifade eden Ağırdır, İYİ Parti'nin ise varlığını sürdüreceğini belirtti.

"İYİ Parti'ye oy veren kesimin gitgide artan, metropollerde yaşayan, seküler hayat tarzına sahip ama değer dünyası muhafazakâr kişiler olduğunu" savunan Ağırdır, MHP seçmenlerinin "geleneksel hayat tarzı olan muhafazakârlar olduğunu" söyledi.

'GENÇLERİN YARISI MEVCUT AKTÖRLERLE SORUNLARIN ÇÖZÜLMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR'

Gençlerin yarısının mevcut aktörlerle Türkiye'nin sorunlarının çözülemeyeceğini düşündüğünü söyleyen Ağırdır, toplumun yüzde 40'a yaklaşan kesiminin bu konuda hemfikir olduğunu belirtti.

Ağırdır, “Başkanlık sistemine bugün AKP’liler de ‘hayır’ der” diye konuştu.

Politika