Konya'daki saldırıyla ilgili yayın yasağı

Konya'daki saldırıyla ilgili yayın yasağı

RTÜK, sulh ceza hakimliği kararıyla Konya Şehir Hastanesi'nde doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesiyle ilgili yayın yasağı getirildiğini duyurdu.


Konya Şehir Hastanesi'nde görev yapan doktor Ekrem Karakaya'nın öldürüldüğü silahlı saldırı hakkında yayın yasağı getirildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) yapılan açıklamaya göre, Konya 5. Sulh Ceza Hakimliğinin yasak kararı tüm medya kuruluşları ile sosyal medyayı kapsıyor.


Açıklamada, "Konya Şehir Hastanesi’nde meydana gelen silahlı saldırı olayına ilişkin Konya 5. Sulh Ceza Hakimliğinin 2022/2828 sayılı kararı ile yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyaya, olaya ilişkin haberlere yönelik yayın yasağı kararı getirilmiştir" ifadelerine yer verildi.


Twitter hesabından açıklama yapan RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu ise "Medya Kuruluşlarımızın Dikkatine! Konya'da Konya Şehir Hastanesi'nde meydana gelen menfur saldırı ile ilgili yargı makamları tarafından yayın yasağı kararı getirilmiştir. Yayınlarda gerekli hassasiyetin gösterilmesi yargı kararı gereği zorunludur" dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem