Koronavirüsten hayatını kaybeden başkan yeniden belediye başkanı seçildi

Koronavirüsten hayatını kaybeden başkan yeniden belediye başkanı seçildi

Romanya'da yeni tip koronavirüs hastalığı nedeniyle 2 hafta önce yaşamını yitiren Belediye Başkanı Ion Ailman , yapılan yeni seçimle açık ara yeniden başkanlığa seçildi.

Romanya'da 2 hafta önce yaşamını yitiren sosyal demokrat Belediye Başkanı Ion Ailman, halk tarafından tekrar belediye başkanı seçildi.

Romanya'da yeni tip koronavirüs hastalığı nedeniyle 2 hafta önce yaşamını yitiren Belediye Başkanı Ion Ailman , yapılan yeni seçimle açık ara yeniden başkanlığa seçildi. Seçmenleri, merhum belediye başkanının hayattayken çok iyi işler çıkardığını ve ölümü sonrası bu zaferi hakettiğini söylüyor. Reuters'in haberine göre Ailman, Güney Romanya'da 3 bin nüfuslu bir belde olan Deveselu'nun belediye başkanlığını üçüncü kez kazanmış oldu. Seçim kurulu sonucuna göre, Ailman oyların yüzde 64'ünü kazandı. Bir vatandaş ProTV'ye "O bizim gerçek başkanımızdı. Hep beldenin tarafını tuttu, hukuka saygı gösterdi. Bir daha öyle bir başkan görebileceğimizi sanmıyorum" şeklinde konuştu. Eski deniz subayı olan sosyal demokrat Aliman, 17 Eylül'de yeni tip koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

Dünya