Koronavirüsten sonra bir salgın daha çıktı: Domuz vebası salgını

Koronavirüsten sonra bir salgın daha çıktı: Domuz vebası salgını

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini devam ettirirken Japonya bir salgın alarmı daha verildi.

Bir domuz çiftliğinde domuz vebası salgını çıkması sonrası 7 bin 900 domuz itlaf edilecek. Son toplu vakalar, 26 yıllık aranın ardından domuz vebası salgınının ilk kez 2018'de doğrulandığı ülkedeki 76'ıncı salgın olarak kayıtlara geçti.

Japonya’da bir domuz çiftliğinde, domuz vebası salgınının doğrulanmasının ardından 7 bin 900 domuzun itlaf edileceği açıklandı. Bu ülkedeki 76'ıncı salgın olarak kayıtlara geçti. Koronavirüs salgını dünya genelinde etkisini sürdürürken, Japonya'da bu kez de domuz vebası salgını patlak verdi.

Japonya Tarım Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ülkenin kuzeydoğusundaki Miyagi eyaletinde bulunan Marumori kasabasındaki bir domuz çiftliğinde domuz vebası salgınının doğrulandığı açıklandı.

7 BİN 900 DOMUZ İTLAF EDİLECEK

Damızlık olanlar da dahil 7 bin domuza ev sahipliği yapan tesiste, 60 domuz yavrusunda olağan dışı belirtiler gözlenmesi üzerine fark edilen salgın nedeniyle, daha önce Marumori çiftliğinden başka bölgelere nakledilenler de dahil olmak üzere yaklaşık 7 bin 900 domuzun itlaf edileceği açıklandı.

26 yıllık aranın ardından domuz vebası salgınının ilk kez 2018'de doğrulandığı ülkedeki 76'ıncı salgın olarak kayıtlara geçti.

Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü (OIE), geçtiğimiz ay Çin’de de Domuz Vebası salgını başladığını açıklamıştı.
 

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya