Koşulsuz ve faizsiz 1000 TL kredi

Koşulsuz ve faizsiz 1000 TL kredi

Hükümet kredi ve kart borcu olanlar için Eylül 2016’da yasal bir düzenleme yapmasının ardından kredi ve kart borcu olanlara, borçlarını 72 aya kadar yapılandırma hakkı tanınmıştı.Milyarlarca liralık borç bu kapsama yapılandırılmış,...

Hükümet kredi ve kart borcu olanlar için Eylül 2016’da yasal bir düzenleme yapmasının ardından kredi ve kart borcu olanlara, borçlarını 72 aya kadar yapılandırma hakkı tanınmıştı.

Milyarlarca liralık borç bu kapsama yapılandırılmış, ödeme zorluğu çekenler ise rahat bir nefes aldı. Ardından bankalardan bir hamle daha gelmiş, ekonomiyi canlandırmak için kredi faizlerinde indirime gitmişti.

Posta gazetesinden Bilal Emin Turan'ın haberine göre, bankaların ekonomiye verdiği destek sürüyor. Belki de tarihte ilk olabilecek uygulamaları da hayata geçiriyorlar. Nasıl mı?

Bir banka düşünün ve size kredi kartı yoluyla 6 ay taksitle 1000 lira nakit avans versin. Akla ilk ''Faizi yüzde kaç?’, ''Geri ödemesi ne kadar?’ soruları gelir.

FORMALİTE YOK

Ancak, istihdam seferberliğinin ve teşvik hamlelerinin art arda açıklandığı bu ortamda bankalar da elini taşın altına koyup destek mesajı verdi.

Türkiye’nin en büyük bankaları müşteriye kredi kartıyla çekilen 1000 liralık nakit avansı sıfır faizle vermeye başladı.

Formalitesiz bir ihtiyaç kredisi olan nakit avansın normalde aylık faizi yüzde 1.84. Faizden de yüzde 5 (3.29 lira) vergi ve yüzde 15 (9.85 lira) fon (KKDF) ücreti alınıyor.

FAİZ OLSA MALİYETİ 1079 LİRA

Kredi kartı müşterilerine SMS’le ulaşan bankalar, 166.67 lira taksitle 6 ayda geri ödemeli 1000 liralık avanstan tek kuruş almıyor.

Faiz indirimi öncesi kredi çekenler ne olacak?
Faiz uygulansa vergi ve fon kesintisi dahil geri ödeme tutarı 1079 lira olacaktı. 1000 lira nakit avansı çekip bugün vadeli hesaba koysanız yüzde 11.50 faizle 6 ay sonunda paranız 1049 lira olur. Yani faiz ödemediğiniz gibi üstüne para alıyorsunuz.