Kripto para borsasında önemli kayıplar yaşandı

Kripto para borsasında önemli kayıplar yaşandı

Geçtiğimiz gün kripto para borsasında ufak çaplı bir düzeltme yaşandı. Pek çok coin değer kaybederken, BTC ve ETH’de de önemli kayıplar yaşandı.

Şu sıralar tüm dünyanın gündeminde kripto paralar var. Özellikle büyük şirketlerin Bitcoin ve diğer kripto paralara yaptıkları yatırımlar devlet yetkililerinin de dikkatini çekmiş durumda.

Pek çok ülkede kripto paralara karşı farklı tedbirler alınırken, Türkiye’de de yeni bir vergilendirme söz konusu.

Son birkaç aydır yatırımcısına sürekli kazandıran kripto paralar, geçtiğimiz gün ise önemli bir düzeltme yaşadı. Pek çok kripto parada değer kaybı yüzde 20’leri buldu. Sektörün gözbebeği olan Bitcoin’de ise yüzde 5’lik bir düşüş yaşandı.

kripto-para.jpg

Yatırımcıların kanlı Pazartesi olarak isimlendirdikleri günde Ethereum yüzde 13, Cardano yüzde 9, Waves yüzde 18, Avalanche yüzde 13, Chainlink ise yüzde 8 değer kaybetti.

Ayrıca diğer altcoinlerde de önemli düşüşler yaşandı. Aslında bu durum kripto parayla içli dışlı olanları çok da şaşırtmadı. Çünkü günlerdir pek çok kripto parada yüzde 200’e varan yükselişler gerçekleşmişti. Dolayısıyla böyle bir düzeltmeyi herkes bekliyordu.

Şimdi asıl soru ise Bitcoin’in yeni rekorunu ne zaman kıracağı. Malum bu kripto paranın 2021 sonu itibariyle 100.000 dolara ulaşacağını iddia edenler mevcut.

Elbette kripto paraların hala fazlasıyla riskli bir yatırım aracı olduğunu da inkar edemeyiz. Her zaman denildiği gibi bu alanda yatırım yapacaksanız kaybetmeye kıyamayacağınız bir parayla sektöre girmeyin.

Türkiye’de en güvenilir kripto borsalar hangileri?

Bilim Teknoloji