Kübra Par: Arınç yine haklı, AK Partililer kabuğuna çekildi

Kübra Par: Arınç yine haklı, AK Partililer kabuğuna çekildi

''Kral çıplak' demenin vaktidir"

Gazeteci Kübra Par, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç’ın, "Öksürmenin zamanıdır, bağırmanın zamanıdır. 'Kral çıplak' demenin vaktidir" açıklamasına ilişkin olarak, “Arınç yine haklı, AK Partililer kabuğuna çekildi” değerlendirmesini yaptı.

Par yazısında,Ne zaman partisini eleştirse çok kızıyorlar lakin kusura bakmasınlar, Bülent Arınç son dönemde yaptığı açıklamalarında genellikle haklıydı. Şimdi de Türk Demokrasi Vakfı'nın düzenlediği toplantıda yaptığı konuşma gündemde. Peki ne diyor? Bir, 'Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah cesur olana izzet verir.' İki, 'Bu toplantıda keşke AK Partililer de olsaydı. Devir çok değişti. Şimdi oraya gidersek bir tarafta Kılıçdaroğlu olacak, bir tarafta diğerleri... 'Ben böyle bir fotoğrafı nasıl izah ederim' diyorlar. Korkuyorlar... Fikirlerine güvenen insanlar hiçbir şeyden korkmaz.' Peki Arınç haksız mı? AK Parti milletvekilleri şu dönemde ortadan kaybolmadı mı? 'Aman başıma bir iş gelmesin' diye düşünerek demokratik tartışma zemini olan ortamlardan uzak durmuyorlar mı?" diye sordu. 

Par şu ifadeleri kullandı:

"Tüm haber kanalları akşam izleyicinin en yoğun olduğu saatlerde tartışma programları yapıyor. CHP, İYİ Parti, DEVA, Gelecek, Saadet, BBP… Hepsine mensup siyasetçiler katılıyor lakin görevdeki AK Parti milletvekilleri katılmıyor. Bu konuda yıllardır süregelen ve bence kendilerine büyük zarar veren bir parti kararı var. Ancak tek davet edilirlerse geliyorlar.

Çok konuklu programlarda AK Parti’yi ancak gazeteciler ve eski milletvekilleri temsil ediyor. Gazeteciler doğal olarak “Ben AK Parti’yi temsil etmiyorum” diyorlar, hatta yeri geldiğinde eleştiriyorlar.

Eski milletvekilleri de artık “akademisyen veya gazeteci” sıfatıyla tanıtıyorlar kendilerini. Muhtemelen bununla ilgili de bir parti kararı var.

Ömer Çelik ve Numan Kurtulmuş arada çıkıp açıklamalar yapmasa, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve görevdeki bakanlar dışında hiç bir AK Partilinin sesini duymayacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika