Kulis: Görevden alınan Naci Ağbal bakan mı oluyor?

Kulis: Görevden alınan Naci Ağbal bakan mı oluyor?

Eski Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak'ın istifasına neden olduğu söylenen Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın gece yarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınmasının ardından kulisler hareketlendi.

Cumhuriyet’in kulis haberine göre Naci Ağbal’ın olası kabine değişikliğinde Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirileceği iddia ediliyor.

Erdoğan’ın “çarşamba günü düzenleyeceği kurultayda 2023 manifestosunu açıklayacağını ve gerek insan hakları gerekse ekonomi paketini kapsayan çok geniş anlamda bir konuşma planladığını” söylemesinin ardından kabine değişikliği iddiaları güçlendi.

Bu kapsamda Naci Ağbal’ın görevden alınmasının sürpriz olmadığı ve kabineye girebileceği yönünde iddialar var.

Kulislerde, Erdoğan’ın, Merkez Bankası’nın faizi beklentilerin üzerinde 200 puan artırmasından da haberinin olduğu ifade ediliyor.

Naci Ağbal’ın görevden alınmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik teşekkür mesajı paylaşması da “yeni göreve hazırlık” olarak değerlendiriliyor.

Yeni kabinede Ağbal dışında, Binali Yıldırım, Ömer Çelik, Hayati Yazıcı gibi AKP’deki etkin isimlerin yer alabileceği belirtiliyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un ise yeni kabinede yer almayacağı ileri sürülüyor. 


Haberin devamı için

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi