Kulüpler Birliği’nden flaş küme düşme ve yayıncı kuruluş açıklaması

Kulüpler Birliği’nden flaş küme düşme ve yayıncı kuruluş açıklaması

Kulüpler Birliği Vakfı aylık olağan toplantısını İstanbul'da gerçekleştirildi. Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantısından bir süre ayrıldı.

Toplantı sonrası Kulüpler Birliği başkanı Mehmet Sepil ve Kayseri başkanı Berna Gözbaşı açıklamalarda bulundu.

Sosyal mesafe kurallarının sağlıklı şekilde uygulanabilmesi açısından Conrad İstanbul Bosphorus Hotel'de yapılacağı duyurulan ve saat 14.00'te başlayan toplantıda önemli konular masaya yatırıldı. Yoğun bir gündem maddesi ile toplanan kulüp temsilcileri özellikle yabancı kuralı, yayıncı kuruluşun ödemesi, küme düşme konusu, yeni sezonda lig ve kupa planlaması ile harcama limitleri detayları masaya yatırıldı.

TOPLANTI SONRASI AÇIKLAMA

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil toplantısı sonrası açıklama yaptı. "Hatayspor ve Erzurumspor başkanları da toplantıda yer aldı. Ancak Süper Lig'e yükselecek üçüncü takım belli olmadan yeni sezon için kararlar almamız mümkün değil. Aramıza katılacak yeni takımdan sonra yine toplantı yapacağız."

"KÜME DÜŞMENİN KALDIRILMASINI TAVSİYE EDECEĞİZ"

"Pandemi sürecinde 7 kulüp, küme düşme olmasın diye başvuru yapmıştı. Şimdi yine bu kulüpler, özellikle düşen 3 takım, tekrar konuyu gündeme getirdiler. Kulüplerin tamamı, müracaat eden kulüplerle aynı görüştü. TFF'ye bu konuda tavsiye kararında bulunacağız." "TFF Başkanı Nihat Özdemir, geçtiğimiz günlerde Digitürk ile bir rakamda anlaştıklarını söyledi. Kulüplerin içinde olmadığı bir pazarlığı doğru bulmadık. Yapılacak görüşmelerin tamamında biz de olmak istiyoruz."

"Yabancı sınırı gelecek sezon uygulanmamalı"

"Yabancı sınırlaması önümüzdeki sezon uygulanmamalı. Bu kuralı, yeni sezonda uygulamanın Türk futboluna hiçbir katkısı yok. Bunu TFF'ye hatırlatıyoruz. 18 kulübün tamamında ortak bir görüş oluştu. Yeni yabancı sınırının, kulüplere hiçbir yarar sağlamayacağı, bunun ekonomik olarak çok büyük zarar vereceği konusunda fikir birliğine vardık. Yabancı kuralının 1 yıl ertelenmesini önereceğiz."

Harcama limiti

"Toplantıda, TFF harcama limitinin kulüplerin ihtiyacını karşılamadığını, birçok kulübün transfer döneminde zorluk yaşayacağını görüştük. Tüm kulüpler olarak ortak paydada birleştik. TFF ile harcama limiti konusunu görüşeceğiz." "Nasıl daha fazla Türk oyuncu hazırlarız diye düşünüyoruz ama onları maalesef oynatamıyoruz. Süper Lig kulüplerindeki arkadaşlara oynama imkanı vermemiz lazım. Rezerve lig için ne kadar görüşme yaptıysak, şu ana kadar federasyondan dönüş olmadı." Kayserispor Başkanı Gözbaşı, Kulüpler Birliği toplantısından bir süreliğine ayrıldı Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantısından bir süre ayrıldı. Sinirli bir şekilde toplantı salonundan ayrılan Gözbaşı'nın yanında Kayserispor Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Ali Temel de vardı. Bu sezon Süper Lig'den takım düşürülmeme konusu hakkında yapılan görüşmeler sonrasında Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı toplantıyı terk etti. Otelin bahçesine gelerek bir süre oturan Gözbaşı'nı daha sonrasında Kasımpaşa Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Saraç toplantıya dönmesi için ikna etti. İkili, daha sonrasında toplantıya dahil oldu.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Spor