Kuran kursunda 7 çocuğa istismar olayında ihmali nedeniyle görevden alınan müftüye plaketle veda

Kuran kursunda 7 çocuğa istismar olayında ihmali nedeniyle görevden alınan müftüye plaketle veda

7 çocuğa istismar edilen ve dayak atılan yatılı kuran kursunun bağlı olduğu Palandöken Müftüsü görevden alındı. Veda yemeği düzenlenen müftü, plaket verilerek uğurlandı.

Erzurum Hacı Bahattin Evgi Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda belletmen H.A. tarafından yedi çocuğa cinsel istismarda bulunulmasına ilişkin Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Davaya 16 çocuktan ikisinin ailesi katıldı.

H.A., 16 çocuğa eziyet ve silahla tehditten de Erzurum 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor. Bu davanın ilk duruşması 13 Mayıs’ta görüldü. Saldırgan H.A., ifadesinde “Kimseyi tehdit etmedim. Hiçbir çocuğa vurmadım ve küfür etmedim” dedi.

Şiddet gören M’nin babası  S mahkemede şikayetinden vazgeçti.

MÜFTÜ GÖREVDEN ALINDI

Yaşanan isitsmar ve dayak olaylarının ardından yatılı kuran kursunun bağlı olduğu Palandöken Müftüsü Abdülhalim Acar ihmal nedeniyle görevden alındı.

PLAKETLE YEMEKLE UĞURLADILAR

İhmal nedeniyle görevden alınan Abdülhalim Acar’a Palandöken Müftülüğü tarafından veda etkinliği düzenlendi. Acar’a etkinlikte plaket verilirken bu anlar klip eşliğinde Palandöken Müftülüğü’nün   YouTube hesabından paylaşıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem