Kuvvetli yağış geliyor!

Kuvvetli yağış geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün 11 ildeki bazı bölgelerde kuvvetli, bazı yerlerde de çok kuvvetli yağışların etkisini göstereceğini duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bugünden itibaren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da yer yer gök gürültülü kuvvetli sağanak beklendiği belirtildi.

Antalya'nın doğusunda aralıklarla görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanağın İbradı, Akseki, Gündoğmuş ve Alanya ilçelerinde kuvvetli, Aksu, Serik ve Manavgat ilçelerinde ise çok kuvvetli olmasının beklendiği kaydedilen açıklamada, Güney Ege kıyılarında aralıklarla görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanağın da İzmir'in güney ilçeleri ve Aydın çevrelerinde kuvvetli, Muğla çevrelerinde çok kuvvetli olacağı ifade edildi.

Hatay ve Osmaniye çevrelerinde de kuvvetli sağanak görüleceği aktarılan açıklamada, Isparta'nın güneyi ile Burdur'un güney doğusunda görülecek yağışların kuvvetli olmasının beklendiğine dikkat çekildi.

Açıklamada, su baskını, yıldırım ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuz durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekoloji