Levent Üzümcü’den konser tepkisi

Levent Üzümcü’den konser tepkisi

Üzümcü, "Gözünü kırpmadan nasıl 30 milyon lirayı saçabiliyorsun? Bu bizim paramız, onların parası değil. Bizim vergilerimiz buna mı gitsin istiyoruz?"

Saray'ın 30 milyon lira harcadığı düşünülen ve  4 bin kişinin izlediği konsere yönelik tepkiler büyüyor. Katıldığı bir Youtube programında konuya ilişkin tepki gösteren Levent Üzümcü, "Gözünü kırpmadan nasıl 30 milyon lirayı saçabiliyorsun? Bu bizim paramız, onların parası değil. Bizim vergilerimiz buna mı gitsin istiyoruz?" diye sordu.

Saray'a bağlı İletişim Bakanlığı'nın koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında online ortamda düzenlediği Ajda Pekkan konserini yalnızca 4 bin 350 kişi izledi. Konsere 30 milyon lira harcandığı iddiası ise büyük tepki çekti.

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç ve Semih Özsoy, PFDK şoku!

'BUGÜNLERİN HESABININ VERİLECEĞİNİN DÜŞÜNÜLMESİ LAZIM'

İleri Haber'in Z Raporu programına konuk olan Levent Üzümcü de salgın döneminde tiyatroların destek alamadığını hatırlatarak, AKP'ye tepki gösterdi.

Fiyaskoyla sonuçlanan milyonluk konser Meclis gündemine taşındı

Üzümcü, destek alamayan tiyatrocularla ilgili "Bu tiyatrocular beni sevmiyor, ölsün bunlar diyerek devlet mi yönetilir?" sorusunu yöneltti. Belediyelerden gıda yardımı talep etmek zorunda kalan tiyatrocuların olduğunu belirten ünlü oyuncu, "Bugünlerin hesabının verileceğinin düşünülmesi lazım. Hiç kimse, kimseden babasının istemiyor. Benim bu konser paralarında da gözüm yok. Ama sen devlet olarak 3,5 aydır bir tane sanat emekçisine para vermemişsin, gözünü kırpmadan nasıl 30 milyon lirayı saçabiliyorsun? Bu bizim paramız, onların parası değil. Bizim vergilerimiz buna mı gitsin istiyoruz?" sözleriyle tepki gösterdi.

İletişim Başkanlığı tarafından kullanılan 30 milyonun tiyatrolara destek olarak kullanılması halinde hiçbir tiyatro emekçisinin aç kalmayacağını söyleyen Üzümcü, bütçeden yıllık olarak tiyatrolara dağıtılan 15 milyon TL'nin "kimlere, nasıl dağtıldığı" konusunda belirsizlik olduğunu vurguladı.

'DÜŞTÜKLERİ REZİL DURUM UMURLARINDA DEĞİL'

"İktidara yakın sanatçılarla" ilgili de konuşan Üzümcü, "Ya tarafsın ya bertaraf olursun denildiğinde herkes taraf olmaya çalışmıştı, şimdi düştükleri rezil durum umurlarında değil, yarın kötü bir durum olursa kaçacaklarını hesap ediyorlar" ifadelerini kullandı.

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Vatandaş tepkili: Bu halk bunu hak etmiyor

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika