Liste açıklandı: İşte en çok milyarderin yaşadığı yer

Liste açıklandı: İşte en çok milyarderin yaşadığı yer

Forbes dergisi en çok milyarderlerin olduğu şehirleri açıkladı.

Forbes'un yıllık milyarderler listesinde yayınlanan verilere göre dünyada en çok milyarderin yaşadığı şehir; Çin'in başkenti Pekin oldu.

Forbes'un yıllık milyarderler listesinde şehir, başına düşen milyarder sayısına dair veriler de yayınlandı. Buna göre, bu yıl 33 milyarder daha eklenen ve toplamda 100 milyardere ulaşan Çin'in başkenti Pekin, dünyada en çok milyarderin yaşadığı şehir konumuna yükseldi.

 

Merkez Bankası’na yeni atama yapıldı!Merkez Bankası’na yeni atama yapıldı!

BBC'de yer alan habere göre, Pekin'i 99 milyarderle New York takip ediyor. Çin'in milyarder sayısını artırmasında ise, koronavirüs salgınına karşı başarılı müdahalesinin ve teknoloji şirketlerinin neden olduğu belirtildi. Öte yandan Pekin, milyarder sayısı bakımından birinci sıraya yükselse de, milyarderlerin sahip oldukları toplam servet bakımından New York'un 80 milyar dolar gerisinde.

Pekin'in en zengin sakini olan TikTok'un kurucusu Zhang Yiming'in toplam serveti ikiye katlanarak 35.6 milyar dolara yükseldi. Bunun yanında, New York'ta yaşayan en zengin kişi olan eski Belediye Başkanı Michael Bloomberg'in serveti ise 59 milyar dolar seviyesinde.

E- TİCARET PATLAMASI

 Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan e-ticaret patlaması nedeniyle, sektörde yer alan şirketlerin servetlerinde büyük artış yaşandığı gözlemlendi. Forbes sayımına Hong Kong ve Makao'nun da dahil edildiği Çin, 210 yeni üye ile listesine dünyadaki diğer tüm ülkelerden daha fazla milyarder ekledi. Çin'in yeni milyarderlerinin yaklaşık yarısı ise, servetlerini e-sigaralardan kazanan kadın milyarder Kate Wang da dahil olmak üzere üretim veya teknoloji girişimlerinden elde etti. Her 17 saatte bir yeni milyarder Forbes'a göre ayrıca, dünya çapında milyarderler listesine her 17 saatte bir yeni milyarder eklendi ve 493 kişiyle rekor bir artış yaşandı.

Çin ile ABD'nin ardından ise, Hindistan 140 milyarderle listede 3. sıraya yerleşti. Toplamda ise, Asya Pasifik'teki 1149 milyarderin 4.7, ABD milyarderlerinin de 4.4 trilyon dolar servete sahip oldukları belirtildi. Öte yandan, Amazon'un kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos, üst üste 4. kez dünyanın en zengin kişisi olarak belirlendi. Bezos'un net serveti geçen 64 milyar dolar artarak 177 milyar dolara yükseldi.

 

Esra Erol'da Bir Olay Daha! 27 Yıllık Eşini Terk Edip Kızının Ameliyat Parası KaçtıEsra Erol'da Bir Olay Daha! 27 Yıllık Eşini Terk Edip Kızının Ameliyat Parası Kaçtı

Kaynak:Haber Kaynağı

GENEL