Ludovic Trarieux İnsan Hakları Ödülü bu yıl Ebru ve Barkın Timtik'e verildi

Ludovic Trarieux İnsan Hakları Ödülü bu yıl Ebru ve Barkın Timtik'e verildi

Çağdaş Hukukçular Derneği, Ludovic Trarieux İnsan Hakları Ödülü'nün bu yıl, ÇHD üyeleri, adil yargılanma hakkı talebiyle başladığı açlık grevinde hayatını kaybeden Av. Ebru Timtik ve halen tutuklu olan kardeşi Av. Barkın Timtik'e verildiğini duyurdu.

Adil yargılanma hakkı talebiyle başladığı açlık grevinde hayatını kaybeden Av. Ebru Timtik ve halen tutuklu olan kardeşi Av. Barkın Timtik'e ilki 1985 yılında Nelson Mandela'ya verilen Ludovic Trarieux İnsan Hakları Ödülü verildi.

Çağdaş Hukukçular Derneği, ilki 1985 yılında Nelson Mandela'ya verilen Ludovic Trarieux İnsan Hakları Ödülü'nün bu yıl, ÇHD üyeleri, adil yargılanma hakkı talebiyle başladığı açlık grevinde hayatını kaybeden Av. Ebru Timtik ve halen tutuklu olan kardeşi Av. Barkın Timtik'e verildiğini duyurdu.

 

Halkın Hukuk Bürosu (HHB) Üyesi Avukat Ebru Timtik, adil yargılanma talebiyle ölüm orucu eyleminin 238’inci gününde yaşamını yitirmişti. Ebru Timtik'in tutuklu kardeşi Barkın Timtik’in cenazeye katılmasına savcılık izin verirken, nakilden sorumlu jandarma pandemi nedeniyle onay vermemişti. 

Politika