Mahir Ünal 'Sonlandırıldı' Dedi Ama "Yeşil Top"tan Vazgeçemedi!

Mahir Ünal 'Sonlandırıldı' Dedi Ama "Yeşil Top"tan Vazgeçemedi!

Sosyal medya platformu Twitter'da "yeşil top" furyasının sona erdiğini duyuran AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, kendi profilindeki yeşil topu...

Sosyal medya platformu Twitter'da "yeşil top" furyasının sona erdiğini duyuran AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, kendi profilindeki yeşil topu kaldırmadı.

Kadınlara cinsel saldırı tehdidinde bulunan, siyasetçileri hedef alan yeşil toplu hesaplar büyük tepki çekmişti. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, dün "yeşil top" furyasına son verildiğini açıklamıştı.

İstanbul Havalimanı Personeline Aşağılayıcı Uygulama!

"Yeşil top" furyasının bir etik ve farkındalık çalışması olduğunu öne süren Ünal şöyle demişti:

"1 Mayıs 2020 tarihinde başlattığımız “Etik Farkındalık” çalışması “Dijital Farkındalık” çalışmamızın 10 Haziran 2020’de başlaması ile sona ermiştir. 40 gün süren “Etik farkındalık” çalışmamızda küfür, hakaret ve dezenformasyonu görünür kılmak için kullandığımız “Yeşil Küre” görevini başarıyla tamamlamıştır. Hakareti, küfürü, saldırganlığı, kısaca etik olmayan paylaşımları kamuoyu gündemine taşıyarak tartışılmasını sağlamış ve dezenformasyonla mücadelede turnusol etkisi oluşturmuştur. Bu amaçlarla kullanılan “Yeşil Küre” üzerinden “Etik Farkındalık” çalışmasına hakaret, küfür ve aşağılamada bulunanlar da ayrıca bir çalışmanın konusu olmalıdır. Gönüllü olarak “Etik Farkındalık” çalışmamıza katılanlara gönülden teşekkür ederim."

KENDİ PROFİLİNDEN KALDIRMADI

AKP'li Ünal, bitirildiğini duyurduğu yeşil topları kendi profilinden kaldırmadı.

Politika