Maltepe'de 3 kişinin öldüğü çatışma: Sedat Peker bağlantısı

Maltepe'de 3 kişinin öldüğü çatışma: Sedat Peker bağlantısı

İstanbul'un Maltepe ilçesinde dün bir silahlı çatışma yaşandı. Çatışmada 3 kişi öldü. Ölenlerden birinin Sedat Peker'le bağlantılı olduğu öne sürüldü.

İstanbul'un Maltepe ilçesine bağlı Başıbüyük Mahallesi'nde Mevlüt Mesut Bilgin'e ait araziye dün saat 16.30 sıralarında gelen 3 kişi, iddiaya göre arazi anlaşmazlığı yüzünden Mevlüt Mesut Bilgin ile tartışmaya başladı.

Tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada arazinin sahibi olduğu belirtilen Mevlüt Mesut Bilgin ile buraya gelen Metin Gökhan Ocakçı, Uğur Köroğlu ve Batuhan Ş. silahlardan çıkan kurşunla yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ekibi ve polis sevk edildi.

3 kişi hayatını kaybetti

Mevlüt Mesut Bilgin ile Metin Gökhan Ocakçı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'ne,  Uğur Köroğlu ve Batuhan Ş. ise Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Mevlüt Mesut Bilgin, Metin Gökhan Ocakçı ve Uğur Köroğlu yapılan müdahalelere rağmen hayatlarını kaybetti.

Olay yerinde inceleme

İki bacağından vurulan Batuhan Ş.'nin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Polis, olay yerinde inceleme yaptı. Kavganın çıktığı yerde çok sayıda boş kovan ile birlikte silah bulundu. Polis, silaha incelemek üzere el koydu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sedat Peker bağlantısı

Öte yandan Uğur Köroğlu.'nun 18, Mevlüt Mesut Bilgin'in 17, Metin Gökhan Ocakçı'nın 13 suç kaydı olduğu öğrenildi. Uğur Köroğlu'nun Sedat Peker ile bağlantılı olduğu iddia edildi. 

Köroğlu'nun Peker'in evinin önünde çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.  

MHP'den paylaşım

MHP Maltepe ilçe örgütü Twitter hesabı üzerinden Uğur Köroğlu için taziye mesajı paylaştı. Yapılan açıklamada, "Ülküdaşımız Uğur KÖROĞLU elim bir hadise sonucu vefat etmiştir. Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Maltepe B.BAKKALKÖY mezarlığında kılınacak cenaze namazı sonrası aynı kabristana defnedilecektir. Camiamızın başı sağolsun.Mekanı cennet olsun" denildi.

screenshot-from-2021-05-13-12-29-14.png

Hasan Ferit Gedik davası

Köroğlu'nun Maltepe'ye bağlı Gülsuyu'nda, 2013 yılı Eylül ayında gösteri yapan gruba yönelik silahlı saldırıda Hasan Ferit Gedik'in ölümü ve 3 kişinin yaralanmasına ilişkin 35 sanıklı davada yargılandığı da öğrenildi. Köroğlu “Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak" suçundan yargılanmış ve beraat etmişti.  

GENEL