Mansur Yavaş: Şimdi aşı olma zamanı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara halkına aşı olma çağrısında bulundu. Koronavirüs vaka sayılarının artışını endişe ile takip ettiğini söyleyen Yavaş, aşı olma çağrısında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'dan aşı olma çağrısı. Twitter hesabı üzerinden paylaştığı video ile Ankara halkına  "Sevgili ailem" diyerek seslenen Yavaş, aşı olma çağrısında bulundu. Yavaş, vaka sayılarının artışını endişe ile takip ettiğini ve pandemi sürecinde herkesin yıprandığı ve yorulduğunu belirterek, "Ancak artık sonuçlandırmak üzereyiz bu daha çok bizim elimizde" ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş, aşılanma sürecinin tamamlanıp pandemiyi atlatana kadar maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması çağrısında bulunarak, "Şimdi aşı olma zamanı." zamanı dedi.

Mansur Yavaş'ın açıklaması şöyle:

"Sevgili ailem, son günlerde gerek belediyemizde gerek kentimizde Kovid-19 vaka sayısın artışını büyük bir endişe ile takip ediyorum. Biliyorum hepimiz bu zorlu süreçte yorulduk ve yıprandık ancak artık sonuçlandırmak üzereyiz bu daha çok bizim elimizde.

 

Kendinizin, kentimizin ve ülkemizin sağlığı için sizleri bir an önce aşı olmaya davet ediyorum. Aşımızı olup bu süreci atlatana dek bir süre daha maske mesafe ve temizlik kurallarını uymayı unutmayalım. Biz zaten kalpten kalbe yol bulan bir milletiz gözden de gönülden de ırak olmayalım ama bu salgın geçene kadar mesafemizi lütfen koruyalım. Aşı olmayı ihmal etmeyelim. Şimdi aşı olma zamanı."

screenshot-2021-08-18-at-22-20-13-mansur-yavas-twitterda.png

Sağlık