Mansur Yavaş'tan Nevzat Aydın'a "Lezzet Ankara" tepkisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), esnafı rahatlatmak adına yüzde 0 komisyonla çalışan bir yemek uygulaması geliştirdi. Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın buna tepki gösterdi, Mansur Yavaş uygulamanın arkasında durdu.

Lezzet Ankara uygulaması kamuoyunda çokça tartışıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), esnafı rahatlatmak adına yüzde 0 komisyonla çalışan bir yemek uygulaması geliştirdi. Buna ilk ve en yüksek sesle tepki Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın'dan geldi.

CHP'li ABB Başkanı Mansur Yavaş ise uygulamanın arkasında olduğunu söyledi. Esnafın darda olduğunu ve pandemi dönemindeki kayıplarını toparlamaya çalışacaklarını söyleyen Yavaş, "İtirazlara bakarsanız ne kadar doğru yolda olduğumuz görülüyor. En fazla itiraz eden firma, hissesinin büyük kısmını İngiltere’ye satmış bir firma. Yüzde 38’den, itirazlar sonucunda yüzde 10, 11 gibi bir komisyona inmiş bir firma. Esnafımız zaten darda. Yüzde 0 komisyonla aynı hizmeti biz vererek iki yıldır kaybettiklerini toparlamaya çalışacağız. Bu da belediyecilik görevlerimizden biri" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem