Mart'ta yine üşüyeceğiz

Mart'ta yine üşüyeceğiz

Meteoroloji açıklıyor: Mart ayının ilk haftası yeni soğuk hava dalgası gelecek

Mart ayının ilk günlerinde yeni bir soğuk hava dalgası geri dönüyor. Aralık ayında sıcaklık rekorları kıran havalar Ocak ve Şubat aylarında yurdun büyük çoğunluğunda  soğuklarla geçti.

Küresel tahmin sistemleri verilerine göre 28 Şubat’tan itibaren yeni bir soğuk hava dalgası yurda giriş yapacak. Mart ayının ilk günlerinde yurdun kuzey kesimlerinde kar kendini gösterecek, İstanbul’da da ciddi bir soğuma yaşanacak.

Yağışlara Dikkat !

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamalara göre; yurdumuzun kuzey kesimlerinin parçalı, ve  çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Kastamonu'nun kuzey ilçeleri ile Sinop çevrelerinin yağmurlu, Ardahan çevreleri ile Artvin'in yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma, Marmara ve iç bölgelerde pus, yer yer sis görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi yaşanabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

Yerel Gündem