Mate X için operatörlerle masaya oturuldu

Mate X için operatörlerle masaya oturuldu

2019, 5G açısından önemli bir yıl olacak. Yeni mobil veri teknolojisi bu yıl içerisinde bazı ülke ve bölgelerde kullanıma sunulacak. Mate x

2019, 5G açısından önemli bir yıl olacak. Yeni mobil veri teknolojisi bu yıl içerisinde bazı ülke ve bölgelerde kullanıma sunulacak. Hal böyle olunca üreticiler de 5G destekli modelleri için ( Mate x ) operatörlerle masaya oturmaya başladılar.

5G’nin aktif olarak kullanılacağı ülkelerden birisi de Birleşik Krallık. Bölgenin önde gelen operatörlerinden biri olan EE daha önce Galaxy S10 5G ve LG V50 5G için üreticilerle el sıkışmıştı. EE’nin en büyük rakiplerinden biri olan Three geçtiğimiz gün Çinli üretici Huawei ile el sıkıştığını açıkladı. Three tarafından yapılan açıklamada Huawei’nin 5G destekli modeli Mate X ’in exc. cihazlar kategorisinde satılacağı belirtildi. Başka bir ifadeyle Huawei Mate X, Birleşik Krallık’da Three’ye özel olarak satılacak.

 mate x

Muhtemelen ülkemizde de 5G destekli modeller operatörlere özel olarak satılacaktır. Elbette bunun için Türkiye’nin de 5G’ye geçen ilk ülkeler arasında yer alması gerekiyor. Zira birkaç yıl sonra zaten tüm modellerde 5G desteği bulunacağı için, operatöre özel telefon olayı da ortadan kalkacaktır.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Huawie MateX, belli ülkelerde satışa sunulacak. Nitekim şimdilik bu ülkeler arasında Türkiye yer almıyor.

Disney+ duyuruldu! İşte Disney+ yer alacak olan içerikler!

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji