Mazbatasını alan başkanın kutlama yemeği hastanede bitti!

Mazbatasını alan başkanın kutlama yemeği hastanede bitti!

İzmir'in Beydağ ilçesinde mazbatasını alan Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar'ın vatandaşlara verdiği kutlama yemeğinde zehirlenen 71 kişi hastaneye kaldırıldı.İzmir'in Beydağ ilçesinde seçimi kazanan Belediye Başkanı Feridun...

İzmir'in Beydağ ilçesinde mazbatasını alan Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar'ın vatandaşlara verdiği kutlama yemeğinde zehirlenen 71 kişi hastaneye kaldırıldı.

İzmir'in Beydağ ilçesinde seçimi kazanan Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar'ın mazbatasını aldıktan sonra vatandaşlar için verdiği yemeği yedikten sonra fenalaşan 71 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, 31 Mart seçimlerinde Beydağ Belediye Başkanı seçilen Feridun Yılmazlar, İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını aldıktan sonra, görevi eski başkan Vasfi Şentürk'ten devralarak teşekkür yemeği organize etti.

İKRAM EDİLEN TAVUK, PİLAV MENÜSÜNÜ YİYEN 71 KİŞİ RAHATSIZLANDI

Kent meydanında ikram edilen tavuk, pilav ve ayrandan oluşan menüyü yiyen, aralarında kadın ve çocukların da olduğu 71 kişi akşam saatlerinde fenalaştı.

Vatandaşlar bulantı, kusma ve halsizlik şikayetleriyle Beydağ, Ödemiş ve Tire Devlet hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı.

GIDA ZEHİRLENMESİ ŞÜPHESİYLE HASTANEYE KALDIRILDILAR

Ödemiş İlçe Sağlık Müdürü Ahmet Kipici,yaptığı açıklamada, belediye önünde dağıtılan yemeğe katılan 71 kişinin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere resmi başvuru yaptıklarını bildirdi.

Kipici, "Hastalardan 14'ünün servislere yatışları yapılmış durumdadır. Konuyla ilgili İlçe Tarım Müdürlüğümüzle birlikte gerekli incelemeler yapılmaktadır. Ödemiş Devlet Hastanesine 26 başvuru, olayın meydana geldiği Beydağ ilçemizde 43 başvuru, Tire hastanemizde de 2 hasta başvurusu oldu. Durumu ciddi olan herhangi bir hastamız şu anda yok. Gerekli müdahale yapılmaktadır." şeklinde konuştu.

OLAYLA İLGİLİ İNCELEME BAŞLATILDI

Ödemiş Kaymakamlığınca da yemeklerden numuneler alındığı ve olayla ilgili inceleme başlatıldığı bildirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika