Meclis'in kapıları millete kapanıyor: Randevun yoksa giremezsin

Meclis'in kapıları millete kapanıyor: Randevun yoksa giremezsin

15 Temmuz darbe girişiminden sonra TBMM'nin korunmasıyla ilgili önlemler alınmaya devam ediliyor. Daha önce halkla ilişkiler binası olarak kullanılan eski milletvekili makamlarının bulunduğu binaların yıkıldığını hatırlatan...

15 Temmuz darbe girişiminden sonra TBMM'nin korunmasıyla ilgili önlemler alınmaya devam ediliyor. Daha önce halkla ilişkiler binası olarak kullanılan eski milletvekili makamlarının bulunduğu binaların yıkıldığını hatırlatan TBMM İdare Amiri Salim Uslu, buraya yeni 2 bina yapılacağını, ayrıca binaların bulunduğu yere Meclisin zor günlerde sürekli çalışabileceği acil yönetim merkezi olarak kullanılacak bir mekan yapılacağını söyledi.

Meclise girecek vatandaşların milletvekillerinden randevu alarak içeriye girebileceklerini, her noktada güvenlik görevlisi bulundurmak yerine kartlı sistemi yaygınlaştırmaya çalışacaklarını, Meclise gelen kargolar için Ayrancı kapısının bulunduğu yerde kargo merkezi oluşturacaklarını belirten AKP'li Salim Uslu, "Kampüse girecek araçlar için yeni bir yer planlaması yapılıyor. Meclisin üzerinde ne drone, ne helikopter; uçan araç geçemeyecek. Radar sistemi kilitlenmek suretiyle Meclisin üzerinden geçilmesini engelleyecek" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem